Dnes Pátek - jasno 20°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha koupí budovu v Holešovicích, přestaví ji na střední školu
Budova, ze které udělá Praha školu. Foto: Jiří Matějíček / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0 DEED

Praha koupí budovu v Holešovicích, přestaví ji na střední školu

Praha posílí své kapacity středních škol. Nová střední škola vznikne v pražských Holešovicích na adrese U Pergamenky 1455/11. Rada Prahy v pondělí odsouhlasila koupi budovy, která doposud slouží jako prodejna spojovacího materiálu, za kupní cenu 198 881 000 korun od soukromého majitele. Následně bude budova zrekonstruována pro potřeby střední školy, svůj účel by mohla plnit do tří let. Záměr musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.

V objektu bude zřízena všeobecně zaměřená střední škola s předpokládanou kapacitou 520 studentů. Objekt má výbornou dopravní dostupnost, je nedaleko od tramvajové zastávky Ortenovo náměstí a také od stanice metra Nádraží Holešovice. Uvedená kupní cena byla stanovena znalcem Liborem Zimou a následně ověřena aktuálním posudkem.

„Je potřeba, abychom do kapacit investovali, abychom kupovali budovy. Právě tuto budovu jsem dostal jako tip, společně s dalšími čtrnácti objekty. Všech 15 staveb jsem ve spolupráci s Pražskou developerskou společností prošel, a právě tato budova se jeví jako nejvhodnější k zakoupení a přestavění pro účely školství,“ uvedl pražský radní pro oblast školství, sportu a volného času Antonín Klecanda (STAN). 

„Bude potřeba rekonstrukce, ale budova splňuje vše, co potřebujeme. V dané lokalitě je potřeba posílit školní kapacity, odhadujeme, že by budova mohla být ke vzdělávacím účelům využívána již během roku 2027, pokud se nám podaří jednat rychle a efektivně bez dalších průtahů,“ dodal.

 


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru