dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Praha, klasika... Mezinárodní hudební festival láká na koncerty v sálech i pod širým nebem
Milovníci tónů lesního rohu si díky festivalu přijdou na své. Ilustrační foto: freeimages.com

Praha, klasika... Mezinárodní hudební festival láká na koncerty v sálech i pod širým nebem

Mezinárodní hudební festival Praha, klasika… nabízí třítýdenní přehlídku různých koncertních žánrů a forem. Klasická hudba zazní v podání domácích i zahraničních umělců v koncertních sálech i pod širým nebem. Festival v Praze, Brandýse nad Labem, na barokním zámku Tloskov a v Kutné hoře začal včera a končí až 18. srpna.

Zahajovací koncert festivalu se uskutečnil včera v Sále Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze. V podání orchestru Camerata filarmonica Bohemia a americké profesorky hry na lesní roh Michelle Stebletonové pod vedením dirigenta a ředitele festivalu Jiřího Havlíka zazněla díla Guiseppe Verdiho, Johannese Brahmse a současného skladatele Jamese Stephensona.

„Mezinárodní hudební festival Praha, klasika… nyní uceleným způsobem a v přehledné a všem dostupné formě nově uspořádává a nabízí široké veřejnosti výběr toho nejlepšího v oblasti klasické hudby, která každé léto na mnoha našich koncertech v Praze a okolí dlouhodobě zaznívá," uvedl Havlík.

Akce navazuje na festivaly Ameropa, Hornclass, Filarmonietta Praga, Lesní roh – Praha či koncertní vystoupení a cykly Camerata filarmonica Bohemia. Z Verdiho pery Síla osudu posluchači vyslechnou jednu z nejslavnějších a nejhranějších předeher světového operního repertoáru.

Ze Stephensonova díla zazní evropská premiéra Koncertu pro lesní roh a orchestr Sounds Awakened a od Brahmse Symfonie č. 4 e moll.

Na festivalu se dále představí sólista a někdejší profesor lesního rohu Hermann Baumann, Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl Kutná Hora nebo hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková, vítězka Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2013. Více informací je na www.prague-classics.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru