dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha Kbely dostane 30 milionů na stavbu nové základní školy

Radnice v Praze Kbelích dostane od magistrátu dotaci 30 milionů korun na stavbu nové základní školy. O poskytnutí dotace rozhodlo zastupitelstvo hlavního města. Vyrůst má škola pro 300 dětí, náklady radnice odhaduje na 116 milionů korun.

Ze svého rozpočtu bude hradit jen část investice. Na severovýchodním okraji Prahy vlivem výstavby přibývá obyvatel. V městské části Praha 19, do které Kbely spadají, se za posledních deset let zvýšil počet lidí o 45 procent a dále roste – jen dětí přibude ročně přes sto. Od příštího roku se přitom v Kbelích chystá nová bytová výstavba, developer postaví i novou mateřskou školu. Radnice ale řeší, do jaké školy budou chodit děti školního věku. V nové školní budově by mělo být k dispozici 12 až 14 tříd.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru