dnes
Neděle - prehanky-dest
13°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - oblacno
8°C
Praha každý rok obmění pětinu veřejného osvětlení
Ilustrační foto: archiv

Praha každý rok obmění pětinu veřejného osvětlení

Přibližně 25 tisíc výbojek ročně vymění pracovníci akciové společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která se stará o systém veřejného osvětlení. Skupinová výměna sodíkových výbojek se obnovuje po pěti letech a má zajistit vyšší kvalitu veřejného osvětlení a snížení poruchovosti světel.

„Jde v podstatě o preventivní opatření. Ukázalo se, že po zrušení systému skupinové výměny výbojek došlo k poměrně velkému nárůstu nesvítících míst veřejného osvětlení, což je samozřejmě z mnoha důvodů špatně,“ uvedl pražský radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu). 
 

V rámci projektu se rovněž provede nová pasportizace stávajícího systému veřejného osvětlení a každý rok i revize čtvrtiny zapínacích zařízení. Tedy zhruba 400 rozvaděčů veřejného osvětlení.

„Výrazně této práci pomáhá i vlastní dispečink, který Technologie hlavního města spustila letos na podzim. Občané na něj mohou hlásit poruchy na veřejném osvětlení a první zkušenosti ukazují, že to zafungovalo dobře,“ doplňuje radní Jan Chabr.

Lidé mohou hlásit poruchy veřejného osvětlení nonstop na bezplatné lince 800 404 060, na webových stránkách www.thmp.cz, nebo emailem poruchyVO@thmp.cz. Příští rok by se pak měla objevit i mobilní aplikace, která umožní i přesné sdílení polohy pomocí GPS.


Praha 5: Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte, nebo vás trápí

14. listopadu 2019 v 18:34

Starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 představí vize a plány nové koalice ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v prostorách Impact Hub Praha v Drtinově ulici 10 na Smíchově.

Další články
Nahoru