dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Praha kandiduje na Evropské hlavní město sportu pro rok 2016
Plavecký stadion v Podolí. Pražané rádi sportují, oblíbené je plavání. Foto: archiv

Praha kandiduje na Evropské hlavní město sportu pro rok 2016

Praha usiluje o získání titulu Evropského sportovního města na rok 2016. Do Bruselu již zaslala Organizaci spojující hlavní evropská sportovní města vyplněný dotazník. Zda Praha titul získá, by hodnotící komise měla rozhodnout letos na podzim.

Dnes bylo zástupci Prahy podepsáno Memorandum v rámci podání kandidatury, které potvrzuje podporu sportu na všech úrovních. Samotnou kandidaturu už město podalo v listopadu loňského roku do Bruselu.

„Chceme Prahu představit jako město, které je vstřícné ke sportovním aktivitám všeho druhu, a přilákat k nim celou veřejnost od dětí, po seniory, včetně lidí s handicapem,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček.

Materiál, který Praha zaslala do Bruselu, se skládal z 30 odpovědí na otázky komise, které budou její členové hodnotit i na základě poznatků ze své návštěvy Prahy. Do té se delegace chystá v průběhu května a má v plánu prohlédnout si pražská sportoviště i město samotné.

Praha na úroveň Madridu, Stockholmu a Milána?

„Hodnotící komisi zajímá sportovní infrastruktura města, sportovní projekty, počet klubů, asociací nebo například podíl sportujících oproti celkové populaci,“ dodal radní pro oblast legislativy, transparentní veřejné správy a sportu Lukáš Manhart, podle kterého Praha podmínky na udělení titulu splňuje.

Titul Evropské hlavní město sportu uděluje ACES (European Capitals of Sport Association) od roku 2001. Každoročně jej vybírá z členských států Evropské unie. Letošní ocenění patří britskému Cardiffu. Pokud by Praha se svou kandidaturou uspěla, mohla by se zařadit na úroveň Madridu, Stockholmu, Milána a dalších měst, která už toto ocenění v minulosti získala.

V Praze aktivně sportuje až 60 procent obyvatel. Ročně dá hlavní město do sportu ze svého rozpočtu 330 milionů korun, dalších 150 milionů pak jde do sportu prostřednictvím jednotlivých radnic. Kandidatura a případné získání titulu podle Manharta rozpočet města nijak nezatíží. „Náklady jsou minimální, v podstatě jen vypracování odpovědí pro asociaci a výroba brožury," řekl.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru