Dnes Neděle - skorojasno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha jedná s nemocnicí v Motole o provozu dětské zubní pohotovosti
Ilustrační foto: Pexels / Karolina Grabowska

Praha jedná s nemocnicí v Motole o provozu dětské zubní pohotovosti

Vedení hlavního města jedná s nemocnicí v Motole o provozu dětské zubní pohotovosti, jejíž provoz byl začátkem roku kvůli nedostatku personálu omezen. Řešení situace chce mít do konce března. ČTK to řekla pražská radní Alexandra Udženija (ODS). Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík řekl, že v případě, že město sežene zubaře, nemocnice je připravena pohotovost obnovit. Pohotovosti provozují pro město některé nemocnice, kterým magistrát na jejich fungování dává ročně v součtu přes 30 milionů korun.

„Začala jsem jednat s Nemocnicí Motol, aby převzali provoz pohotovosti od půlnoci do 06:00, kdy není tolik pacientů, přeci jen do půlnoci je největší nápor, tak aby oni převzali tuto část práce. Jednání se vyvíjejí velmi dobře," řekla Udženija.

Dětská zubní pohotovost je nyní zajištěna do půlnoci v běžné v městské poliklinice ve Spálené ulici. Systém funguje tak, že pokud přijde rodič s dítětem, to dostane přednost před dospělým pacientem.

„Je to zkušební provoz. Mám informace od pana ředitele, že to zatím funguje," řekla Udženija. Potíž je, že provoz je ve Spálené zajištěn pouze do půlnoci. „Na víc bohužel nemáme kapacitu," řekla radní.

Jednání s magistrátem potvrdil ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík. „Pokud seženou (magistrát) zubaře, kteří to budou chtít dělat a budou tady na celý rok, tak problém padá," řekl Ludvík.

Právě nedostatek personálu je důvodem, proč nemocnice ošetřuje pouze akutní případy. Nemocnice podle ředitele nemá dostatek lékařů, kteří by mohli kromě svých nynějších pracovních povinností pracovat i na dětské zubní pohotovosti.

Pokud by město lékaře sehnalo, stali by se zaměstnanci nemocnice, které by magistrát dával na provoz pohotovosti peníze.


Autor: ČTK

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru