dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Pražská politika

Praha je připravena na návštěvu dánských studentů

Preventivní bezpečnostní opatření v souvislosti s návštěvou dánských turistů jsou připravena, v Praze budou probíhat přísnější kontroly. Vyplývá to z bezpečnostní porady na pražském magistrátu.

Prahu navštíví dánští turisté v období od 9. února do 23. února. V té době mají v Dánsku prázdniny. Do Prahy se chystá přijet tři tisíce návštěvníků po dobu jednoho turnusu, celkem Prahu navštíví přibližně devět tisíc dánských turistů.

Policie ČR jednala s majiteli barů a provozoven na Praze 1 a dalších městských částí, které dánští turisté navštíví. V případě potřeby jsou připraveni zasáhnout.

Po dobu návštěvy dánských turistů budou probíhat v hlavním městě kontroly v navštívených barech zaměřené na požití alkoholu u osob mladších 18 let a na dodržování pořádku. „Kontroly na místě jsou prevencí proti výtržnostem a nalévání alkoholu mladistvým. Pražská policie je zároveň připravena zasáhnout, kdyby došlo k ničení majetku a výtržnostem,“ říká pražský primátor Tomáš Hudeček. Kontroly budou provádět pražští policisté i městští strážníci.


Další články
Nahoru