dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha je podle TripAdvisoru sedmou nejkrásnější destinací světa
Historické centrum Prahy. Foto: Ibra Ibrahimovič

Praha je podle TripAdvisoru sedmou nejkrásnější destinací světa

Praha se v žebříčku 25 nejkrásnějších destinací podle cestovatelského portálu TripAdvisor pro letošní rok umístila na sedmém místě. Loni byla Praha v žebříčku devátá, v roce 2016 šestá, rok před tím dokonce pátá. Letos Praha předstihla nepříklad New York, který oproti loňskému pátému místu letos klesl až na místo desáté. 

Portál TripAdvisor cestu do Prahy doporučuje hlavně těm, které již nebaví dovolené na pláži a zajímá je kultura i památky. Za návštěvu podle něj stojí především Pražský hrad, Staroměstské náměstí, ale také typické pražské hospůdky a bary umístěné ve sklepních prostorách.

„Praha byla a je významným centrem kultury a společenského života. A v této oblasti jsme dosáhli významného pokroku a úspěchů. Pro rok 2018 je na tuto oblast alokováno z rozpočtu 3,56 %, což je o více než 1% nárůst oproti roku 2014," uvedl pražský radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).

Přičteme-li k tomu trvalou podporu kongresového turismu a dobrou bezpečnostní situaci, není náhodou, že Praha například předstihla Vídeň v cestovním ruchu co do počtu návštěvníků. Co však považuji za významný aktuální trend, je stále větší atraktivita Prahy pro mimoevropské návštěvníky, především z asijských zemí či USA,“ dodal.

TripAdvisor sestavuje žebříček jednou ročně na základě hodnocení svých uživatelů. Letos se tou nejlepší destinací stala Paříž, která z trůnu sesadila Londýn.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru