Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Volný čas

Praha rozsvítila Petřínskou rozhlednu v barvách izraelské vlajky

Modře a bíle se v sobotu v 19 hodin rozsvítila Petřínská rozhledna na podporu obyvatel Izraele, na jehož území zaútočilo Palestinské radikální hnutí Hamás.  

Nasvícení rozhledny v barvách izraelské vlajky se uskutečnilo z pokynu primátora Bohuslava Svobody (ODS). „Zákeřný útok na Izrael, který provedlo teroristické hnutí Hamás, jednoznačně odsuzuji. Vyjadřuji lítost nad jeho oběťmi a podporu izraelským obyvatelům. Nasvícení Petřínské rozhledny v izraelských barvách je symbolickým vyjádřením této solidarity," uvedl Svoboda.  

„Bezprecedentní násilí a ztráty na životech, jakých jsme v Izraeli svědky, jsou naprosto nepřijatelné a jednoznačně je odsuzujeme. Nasvícením Petřínské rozhledny vyjadřujeme i soustrast se všemi obětmi tohoto terorismu," sdělil 1. náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti).  

„Teroristické útoky na Izrael považujeme za naprosto neakceptovatelný způsob řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Nasvícením pražské dominanty dáváme najevo, že naše myšlenky jsou v Eretz Israel s rodinami nevinných civilních obětí. Přejeme izraelským přátelům rychlé uklidnění situace," řekl náměstek primátora Petr Hlaváček (STAN).  

Petřínská rozhledna svítila modře a bíle jako výraz solidarity s izraelským lidem od sobotních 19 do nedělních 7 hodin.

„Na konci devadesátých let bylo osvětlení Petřína řešeno kombinací 32 sodíkových a halogenidových svítidel,“ popsal místopředseda představenstva městské společnosti Technologie hlavního města Prahy Tomáš Novotný s tím, že současná podoba slavnostního osvětlení Petřínské rozhledny je z roku 2015.

„V tomto roce na ni byla instalována soustava 40 barevných LED RGBW svítidel, která jsou na rozhledně rozdělena do čtyř segmentů. Díky této technologii, čtyřbarevnému provedení svítidel RGBW a díky rozdělení do segmentů lze nasvícení rozhledny variovat, jelikož jsou svítidla schopna produkovat jakoukoli barvu,“ dodal.  


Po požáru v kočárkárně panelového domu hasiči zachránili pět lidí

2. listopadu 2023 v 18:22

Před 18. hodinou, ve středu 1. listopadu, zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů v ulici Pavláskova v Praze 8. Hořelo tam v suterénu panelového domu.

Hasiči po požáru rozebírali stavbu na Smíchovském nádraží

8. října 2023 v 09:12

Během celého sobotního dopoledne pražští hasiči rozebírali konstrukce vybydlené budovy u odstavných kolejích na Smíchovském nádraží, kterou obývali lidé bez domova. Budova hořela od sobotního rána, evakuováno muselo být 11 lidí. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu....

Další články
Nahoru