dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Praha inspirací pro Irák: Náměstek primátorky se setkal s delegací provincie Diyala

Irácká delegace vedená guvernérem provincie Diyala panem Amer Al-Majmaie je v České republice na čtyřdenní návštěvě, během níž jedná o obchodních vztazích a možnostech rozvoje spolupráce s českými úřady, odborníky a firmami v oblastí územních plánů a infrastruktury. Návštěva je výsledkem dlouholeté spolupráce společnosti Pražská strojírna, a.s. a společnosti BOCP na iráckém trhu.

„Hosté z Iráku se zajímali o dopravní infrastrukturu Prahy, zejména o tramvajové tratě, v souvislosti se záměrem vybudovat tramvajovou trať v provincii Diyala ve městě Baqubah,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Pražská strojírna, a.s., která vyvíjí a vyrábí kolejové konstrukce a výhybkové systémy pro tramvajovou dopravu a jejímž hlavním odběratelem je Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., působí od roku 2010 v irácké Basře. Dosud se podílela na plánech a postupném vybudování pěti tramvajových linek včetně kompletního zázemí a dodání veškeré technologie a techniky.

Irácká delegace, jejímž členy jsou také tajemník guvernéra pan Ali Alwan a charge d´affaires a.i. iráckého zastupitelského úřadu v Praze paní Ahlam Algailan, se dnes dopoledne setkala se zástupci Ministerstva zahraničí ČR. Jednání v Praze potvrdila zájem o rozšíření spolupráce o další obory. Jedná se například o výrobu a transport betonu, o kanalizaci a čističky odpadních vod, o úpravu vody, o rozvody energie a také o veřejné osvětlení.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru