Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha i v době letních prázdnin nabídne koncerty, divadla a festivaly
Letní scéna Kampa. foto: Facebook

Praha i v době letních prázdnin nabídne koncerty, divadla a festivaly

Praha i v době letních prázdnin nabídne zájemcům o kulturu koncerty, venkovní divadla, různé výstavy a tradiční festivaly, například Letní shakespearovské slavnosti nebo přehlídku nového cirkusu Letní Letná.

Z velkých hudebních akcí se bude v Letňanech konat 2. června Prague Rocks a 21. června Prague Rocks II. Na Prague Rocks vystoupí rockové legendy Mötley Crüe a Def Leppard, které doplní česká kapela Kabát. Hlavní hvězdou Prague Rocks II. bude skupina Maroon 5, vedle ní vystoupí také americká zpěvačka Gwen Stefaniová, australská zpěvačka a herečka Delta Lea Goodremová, z tuzemských hudebníků pak sólový projekt Vojtěcha Dyka D.Y.K a skupina Lake Malawi.

V Ledárnách Braník a na Občanské plovárně pod širým nebem v létě vystoupí řada českých i zahraničních interpretů včetně Hooverphonic, TV Girl, Chinaski, Pražského výběru, Davida Kollera, Monkey Business, Anety Langerové, IMT Smile, Vypsané fixy, UDG, Hradišťanu nebo Michala Prokopa. Sérii koncertů zahájí 15. června vystoupení ska skupiny Sto zvířat.

Na festivalu Metronome Prague 2023, který bude 22. až 25. června na pražském Výstavišti, zazpívá francouzská zpěvačka a skladatelka Zaz. Mezi další ohlášené hvězdy patří britské formace Jamiroquai, White Lies a Editors, francouzská skupina M83, německé trio Moderat nebo norská zpěvačka Aurora.

Z českých a slovenských interpretů se na Metronome Prague 2023 představí Jana Kirschner, Midi lidi, Zrní, MYDY a The Silver Spoons. Letošní Metronome Prague podle pořadatelů nabídne osm samostatných scén s více než 50 hudebními projekty čítajícími přes 300 umělců.

Letošní Hudební festival Znojmo, který se v červenci uskuteční na různých místech města i v jeho okolí, předznamená 26. června v Praze opera Návrat Tobiáše od Josepha Haydna. Její koncertní provedení zazní v prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech v provedení Czech Ensemble Baroque.

Jedním z největších sólových koncertů bude vystoupení zpěváka a skladatele Marka Ztraceného, který 16. až 18. června nabídne svoji show na fotbalovém stadionu v pražském Edenu s kapacitou 21.000 návštěvníků.

Hrát pod širým nebem se chystají pražská divadla, která se rozhodla takto zůstávat v kontaktu s publikem i po dobu divadelních prázdnin. Na Novém Světě začne už v polovině května hrát Divadlo Ungelt, v žižkovských Mahlerových sadech začne 26. června hrát Divadlo Kalich. Scéna pod žižkovskou věží bude v provozu až do 6. září.

Letní scéna Muzea Kampa nabídne divadelní představení a sérii koncertů, kterou zahájí 18. června Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Letos naposledy na divadelní scéně uvedou inscenaci Meda, která se po čtyřech letech dočká derniéry. Meda byla první ze série původních her, které jsou dramaturgicky věnované významným osobnostem. Dalšími byly Marta a Werich, které také jsou v letošním programu.

Na sezonu se chystají provozovatelé pražských letních kin. Ta se v metropoli nacházejí například v Kasárnách Karlín, na Strahově, Střeleckém ostrově, ve Žlutých lázních, Riegrových sadech nebo ve Stromovce. V Praze je skoro sedm desítek letních kin, na nich se v minulém roce dohromady uskutečnilo kolem 500 projekcí. Program na léto 2023 pro letní kina v Praze zatím zveřejněn nebyl.

Folklorní soubory se chystají na Pražské folklorní dny od 20. do 23. července. Na venkovních pódiích budou moci lidé sledovat vystoupení folklorních souborů. Akce, která je přístupná pro všechny diváky zdarma, se v minulých ročnících účastnilo na 50 tanečních souborů z 20 zemí.


Autor: ČTK

Jarní koncert v kostele sv. Michaela Archanděla

Dnes v 07:25

Jarní koncert se koná 1. května v kostele sv. Michaela Archanděla. Vstupné je dobrovolné.

Sunny Swing – Adéla Zejfartová

Dnes v 06:40

Adéla Zejfartová vystoupí v KD Mlejn 25. dubna v 19:0 hodin.

Ladislav Pazdera na Vyšehradě

22. dubna 2024 v 10:31

Ladislav Pazdera se zcela oddal hře na akustickou kytaru a patří ke generaci hudebníků, která vyrostla bez žánrových hranic. Na Vyšehradě zahraje 25. dubna skladby ze svého posledního alba Chiaroscuro, kde zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých a jímavých...

Jarní část Věčné naděje zakončí jazzové a židovské písně

20. dubna 2024 ve 14:10

Jarní část sedmého ročníku festivalu Věčná naděje zakončí dva dramaturgicky výjimečné koncerty formace Petra Ernyei Quartet v čelákovické vile Volman. Pásmo jazzových a židovských písní odehrají 21. a 28. dubna, součástí akce bude také komentovaná prohlídka...

Komentovaná prohlídka výstavy Nahoru

20. dubna 2024 ve 13:17

Ve čtvrtek 25. dubna si budete moci pohovořit s autorkou výstavy Nahoru, která se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze 2.

Výstava: Český porcelán tří století

17. dubna 2024 v 08:00

Český porcelán tří století je vůbec první výstavou, která se pokusí ve zkratce přiblížit vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy...

Musica Florea objevuje raného Janáčka

17. dubna 2024 v 07:51

Co má společného Leoš Janáček a baroko? Soubor Musica Florea se představí novým koncertním programem v dubnu. Letos slavíme 170 let od narození tohoto významného skladatele a při té příležitosti se Musica Florea chopila jeho nejranějších kompozic, aby je postavila vedle skladeb z počátku italského...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Koncert Prahy 2 na Bastionu

15. dubna 2024 v 15:38

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě. V úterý 23. dubna můžete slyšet seskupení hudebníků, kteří se velmi dobře zapsali na naší hudební scéně a jsou příslibem pro tento žánr.

Josef Němec – Obrazy a kresby

14. dubna 2024 v 19:14

Kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene. Právě on je spolutvůrcem výpravné knihy.

Adéla Parmová a její Shakti: Výstava odhalí temná údolí a jasné vrcholky lidské duše

12. dubna 2024 ve 03:15

Pražská umělecká scéna se připravuje na zážitek, který propojí minulost, přítomnost a budoucnost skrze vizi umělkyně Adély Parmové. Umělecká výstava „Shakti [Power of Creation & Destruction]“ zvěstuje hlubokou a osvěžující cestu do temných údolí i jasných vrcholků lidské duše. Výstava Shakti...

Dubnové Varhanní nešpory maltézských rytířů

11. dubna 2024 ve 12:21

Varhanní nešpory maltézských rytířů uslyšíte v pondělí 15. dubna od 17 hodin.

Mladí ladí jazz v Praze 2

11. dubna 2024 v 07:01 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

Letos už posedmé oživí Karlovo náměstí festival Mladí ladí jazz.Začíná se v 15:30 hodin.

Další články
Nahoru