dnes
Středa - oblacno
24°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
23°C
pozítří
Pátek - zatazeno
23°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha i letos podpoří projekt Středoškolského sněmu

Pražští radní i v letošním roce podpoří projekt Středoškolského sněmu hlavního města Prahy, který organizuje Česká středoškolská unie. Návrh na dnešním jednání městské rady předložila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Cílem celého projektu je aktivizovat žáky středních škol a umožnit jim participovat na politice města. Z pohledu krajů se jedná o zcela ojedinělý projekt.

„Mladí lidé mají právo se vyjadřovat k věcem veřejným. Většina žáků středních škol sice ještě nemá volební právo, to ale neznamená, že nemají nápady, jak naše město dále rozvíjet. Přeci jenom, budou v něm žít déle než generace, která v současnosti sedí v městském zastupitelstvu. Proto by jejich hlas měl být nejen slyšen, ale zejména vyslyšen,“ zdůvodnila podporu projektu Irena Ropková.

Podpora ze strany Prahy je určena jak na samotný středoškolský sněm, tak na podporu aktivit jednotlivých školských sněmů. Celkem se jedná o 190 tisíc korun.

Středoškolský sněm v Praze působí od listopadu minulého roku, kdy proběhlo ustavující zasedání. V únoru bylo na druhém jednání zvoleno předsednictvo sněmu v čele s Dominikem Duchkem z Gymnázia Arabská. Během jednání mají členové sněmu možnost diskutovat o problémech, které je na současném fungování města trápí a navrhovat možné změny. Na posledním jednání byla velkým tématem městská hromadná doprava a stravování ve školách.


Konference: Naše evropské dědictví a budoucnost Evropy

Včera v 07:52

Starosta Praha 5 Pavel Richter ve spolupráci s Evropským Institutem Renaissance z.ú. a Unií evropských federalistů při příležitosti oslavy Dne Evropy – Schumannova dne zve ve čtvrtek 24. května v 17:30 do sálu Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13, 15, na konferenci a následnou diskuzi na...

Praha 11: Představte váš projekt sousedům a získejte podporu

Včera v 07:22

Radnice se ptala svých občanů: Chcete v Praze 11 odpočinkové zóny, podzemní kontejnery, pingpongové stoly nebo třeba nové dětské hřiště?

Praha 5: Motolské údolí - veřejná prezentace projektu

Včera v 07:01

Prezentaci projektu Motolské údolí (Plzeňská-Vrchlického) představí dnes v 18 hodin architekti studia A69 – Architekti s.r.o v zasedací síni ZMČ, Štefánikova 13–15, Praha 5.

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

20. května 2018 v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Další články
Nahoru