dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha i letos podpoří projekt Středoškolského sněmu

Pražští radní i v letošním roce podpoří projekt Středoškolského sněmu hlavního města Prahy, který organizuje Česká středoškolská unie. Návrh na dnešním jednání městské rady předložila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Cílem celého projektu je aktivizovat žáky středních škol a umožnit jim participovat na politice města. Z pohledu krajů se jedná o zcela ojedinělý projekt.

„Mladí lidé mají právo se vyjadřovat k věcem veřejným. Většina žáků středních škol sice ještě nemá volební právo, to ale neznamená, že nemají nápady, jak naše město dále rozvíjet. Přeci jenom, budou v něm žít déle než generace, která v současnosti sedí v městském zastupitelstvu. Proto by jejich hlas měl být nejen slyšen, ale zejména vyslyšen,“ zdůvodnila podporu projektu Irena Ropková.

Podpora ze strany Prahy je určena jak na samotný středoškolský sněm, tak na podporu aktivit jednotlivých školských sněmů. Celkem se jedná o 190 tisíc korun.

Středoškolský sněm v Praze působí od listopadu minulého roku, kdy proběhlo ustavující zasedání. V únoru bylo na druhém jednání zvoleno předsednictvo sněmu v čele s Dominikem Duchkem z Gymnázia Arabská. Během jednání mají členové sněmu možnost diskutovat o problémech, které je na současném fungování města trápí a navrhovat možné změny. Na posledním jednání byla velkým tématem městská hromadná doprava a stravování ve školách.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Dnes v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru