dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
5°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha i letos podpoří projekt Středoškolského sněmu

Pražští radní i v letošním roce podpoří projekt Středoškolského sněmu hlavního města Prahy, který organizuje Česká středoškolská unie. Návrh na dnešním jednání městské rady předložila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Cílem celého projektu je aktivizovat žáky středních škol a umožnit jim participovat na politice města. Z pohledu krajů se jedná o zcela ojedinělý projekt.

„Mladí lidé mají právo se vyjadřovat k věcem veřejným. Většina žáků středních škol sice ještě nemá volební právo, to ale neznamená, že nemají nápady, jak naše město dále rozvíjet. Přeci jenom, budou v něm žít déle než generace, která v současnosti sedí v městském zastupitelstvu. Proto by jejich hlas měl být nejen slyšen, ale zejména vyslyšen,“ zdůvodnila podporu projektu Irena Ropková.

Podpora ze strany Prahy je určena jak na samotný středoškolský sněm, tak na podporu aktivit jednotlivých školských sněmů. Celkem se jedná o 190 tisíc korun.

Středoškolský sněm v Praze působí od listopadu minulého roku, kdy proběhlo ustavující zasedání. V únoru bylo na druhém jednání zvoleno předsednictvo sněmu v čele s Dominikem Duchkem z Gymnázia Arabská. Během jednání mají členové sněmu možnost diskutovat o problémech, které je na současném fungování města trápí a navrhovat možné změny. Na posledním jednání byla velkým tématem městská hromadná doprava a stravování ve školách.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Dnes ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru