dnes
Sobota - jasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
15°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha i letos podpoří projekt Středoškolského sněmu

Pražští radní i v letošním roce podpoří projekt Středoškolského sněmu hlavního města Prahy, který organizuje Česká středoškolská unie. Návrh na dnešním jednání městské rady předložila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Cílem celého projektu je aktivizovat žáky středních škol a umožnit jim participovat na politice města. Z pohledu krajů se jedná o zcela ojedinělý projekt.

„Mladí lidé mají právo se vyjadřovat k věcem veřejným. Většina žáků středních škol sice ještě nemá volební právo, to ale neznamená, že nemají nápady, jak naše město dále rozvíjet. Přeci jenom, budou v něm žít déle než generace, která v současnosti sedí v městském zastupitelstvu. Proto by jejich hlas měl být nejen slyšen, ale zejména vyslyšen,“ zdůvodnila podporu projektu Irena Ropková.

Podpora ze strany Prahy je určena jak na samotný středoškolský sněm, tak na podporu aktivit jednotlivých školských sněmů. Celkem se jedná o 190 tisíc korun.

Středoškolský sněm v Praze působí od listopadu minulého roku, kdy proběhlo ustavující zasedání. V únoru bylo na druhém jednání zvoleno předsednictvo sněmu v čele s Dominikem Duchkem z Gymnázia Arabská. Během jednání mají členové sněmu možnost diskutovat o problémech, které je na současném fungování města trápí a navrhovat možné změny. Na posledním jednání byla velkým tématem městská hromadná doprava a stravování ve školách.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru