dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražský sport

Praha hostila sportovní summit, řešilo se hlavně financování

Ve středu 3. září se v Aréně Sparta sešli představitelé hlavního města Prahy se zástupci všech významných sportovních institucí a klubů na 2. Pražském sportovním summitu.

Setkání poskytlo účastníkům zásadní informace o možnostech financování všech pražských sportovních organizací z veřejných zdrojů pro rok 2015 a následující období.

Primátor metropole Tomáš Hudeček představil konkrétní návrh o podpoře sportu na úrovni minimálně jednoho procenta z rozpočtu hlavního města Prahy.

Radní Lukáš Manhart představil sportovní veřejnosti zcela nové schéma pražských sportovních grantů. Vypsané granty byly zveřejněny hned několik hodin po skončení summitu.

Za vedení města Petr Bříza zdůraznil důslednější kontrolu veřejných prostředků a vytvoření pevného legislativního rámce pro další rozvoj projektu Praha sportovní.

2. Pražského sportovního summitu se zúčastnilo více jak 350 hostů, z nichž většinu tvořili posluchači z řad místních sportovních klubů.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru