dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
ByznysPražský život

Praha hostí projekt Finerpol, na kterém spolupracují instituce ze zemí EU

Hlavní město Praha hostí ve dnech až do pátku 23. září společné partnery evropského projektu Interreg Europe FINERPOL. V těchto dnech proběhne na území metropole další důležitá konference na téma „Atraktivita a využití finančních nástrojů v České republice“.

Jedná se o partnerský projekt, na kterém aktivně spolupracuje devět institucí ze zemí EU. Projekt a jednotlivé konference, které pořádají vždy dílčí partnerské země, umožňují veřejným orgánům napříč Evropou výměnu praxí, nápadů a inovativních řešení, jež se týkají způsobu fungování veřejných politik, vytváření finančních nástrojů a to zejména podporovaných Evropským fondem regionálního rozvoje a Evropskou komisí pro energetické investice do budov.

Na základě analýz téměř sta příkladů dobré praxe a nástrojů pro financování v sedmi regionech, ale také více než 300 setkání partnerů a zainteresovaných stran na meziregionálním poli za účelem předání zkušeností bude vytvořen Akční plán. Ten bude obsahovat vylepšené definice finančních nástrojů a jejich implementace bude v následujících dvou letech projektu monitorována a hodnocena.

Platforma tak poskytuje prostor pro hledání řešení a zlepšení zejména rozvojových strategií. Projekt chce svými výstupy přispět také k lepší implementaci operačních programů. K tomu vždy přispívá zejména zapojení klíčových místních stakeholderů ze soukromé, akademické i veřejné sféry do dialogu, ze kterého jsou následná řešení a doporučení generována.

„Máme velmi zajímavou možnost účastnit se tohoto mezinárodního projektu, který by měl přinést mnoho důležitých výstupů pro vylepšení i našeho operačního programu. Již na prvním setkání v rámci projektu v Méridě se potkalo zajímavé spektrum subjektů, které v odborné debatě dokázali přinášet pro všechny zúčastněné zajímavé podměty. Pražské setkání bude v tomto trendu jistě také pokračovat,“ uvedl Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

finep-nahled Projekt FINERPOL je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR/ERDF) v rámci územní spolupráce INTERREG EUROPE, s rozpočtovou alokací větší než 1 milion euro. Celková délka projektu je 48 měsíců, ukončení je naplánováno na rok 2020. Koordinátorem čtyřletého projektu je španělská společnost Extramadura Energy Agency. V projektu jsou zapojeny další agentury a řídící orgány z Velké Británie, Řecka, Itálie, Portugalska a Německa.

Členy konsorcia jsou: Energetická agentura provincie Extremadura, regionální vláda provincie Extremadura, Městská rada města Plymouth, Řídící orgán regionálního operačního programu kraje Západní Makedonie, Hlavní město Praha, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze, Agentura pro ochranu klimatu a energii BádenskaWürttemberska, Intelligence and Innovation Centre a Autonomní provincie Trento.

Poskytovatel: EFRR – Interreg Europe

Trvání projektu: 1. 4. 2016 – 31. 3. 2020

Partneři: Extramadura Energy Agency (koordinátor), General Direction of Industry, Energy and Mines, Extramadura Regional Government, INTELI, Autonomous Province of Trento, Managing Authority of Regional Operational Programme of Western Macedonia Region, City of Prague, Climate Protection and Energy Agency of Baden Württemberg, Plymouth City Council


Čím větší firma, tím menší pravděpodobnost, že faktury zaplatí včas

Dnes v 10:05

V České republice existují významné rozdíly v platební morálce firem v závislosti na jejich velikosti. Nejlepší platební chování vykazují mikro firmy – faktury v termínu splatnosti uhradí téměř 46 procent subjektů, zatímco včas zaplatí jen 36 procent velkých společností. Informace dnes zveřejnila...

Zájem žen o podnikání roste rychleji než zájem mužů

7. prosince 2017 v 10:13

V České republice v současnosti podniká jako fyzická osoba  téměř 2,1 milionu lidí. Z toho je 35 % žen a 65 % mužů. Počet podnikatelek tak v současnosti přesahuje 730 tisíc. Mezi ženami přitom obliba této formy podnikání v posledních letech roste rychleji než u mužů. Vyplývá to z analýzy dat...

Další články
Nahoru