Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha hledá lokalitu pro zvažovaný vědecko-technologický park
Jednou z možností umístění je areál bývalých kasáren v Karlíně. Foto: Vladimír Lukovský / MO

Praha hledá lokalitu pro zvažovaný vědecko-technologický park

Pražský magistrát zvažuje lokality, kde by mohl v budoucnu vzniknout vědecko-technologický park. Novinářům to dnes řekl radní pro IT a inovace Daniel Mazur (Piráti). Park by měl spojovat zástupce města, průmyslu a služeb nebo univerzit, a napomáhat tak rozvoji inovací v metropoli. Jednou z možností jeho umístění je strahovský stadion nebo kasárny v Karlíně, které by město mělo brzy získat od státu.

Piráti nyní podle Mazura jednají s koaličními partnery o zařazení parku do připravovaného programového prohlášení a hovoří s univerzitami, městskou firmou Operátor ICT nebo zástupci pražských inovačních center. Zároveň hledají lokalitu, kde by mohl park vzniknout. Piráti se při jeho budování chtějí inspirovat i v Japonsku, do kterého se loni vypravili na pracovní cestu.

Město v minulém volebním období podepsalo memorandum s ČVUT a firmou Pruša Research o vzniku inovačního kampusu na strahovském stadionu. Strahov také jednou z možností pro umístění vědecko-technologického parku, ovšem ne jediná.

„Strahov je jedna z lokalit, které budeme prověřovat, ale naše zkušenost je taková, že je lepší začít v nějakém menším prostoru," řekl pirátský zastupitel Jaromír Beránek.

Radní města pro majetek Adam Zábranský (Piráti) nedávno ČTK řekl, že v souvislosti s parkem se mluví také o možnosti využít část areálu karlínských kasáren, kde jinak město plánuje vybudovat byty.

Areál město brzy získá při dlouho dojednávaných majetkových směnách se státem, které by měli městští zastupitelé podle dřívějšího vyjádření Zábranského schvalovat na dubnovém zasedání.


Autor: ČTK

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Dnes ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

15. dubna 2024 v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

Další články
Nahoru