Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha hledá lokalitu pro zvažovaný vědecko-technologický park
Jednou z možností umístění je areál bývalých kasáren v Karlíně. Foto: Vladimír Lukovský / MO

Praha hledá lokalitu pro zvažovaný vědecko-technologický park

Pražský magistrát zvažuje lokality, kde by mohl v budoucnu vzniknout vědecko-technologický park. Novinářům to dnes řekl radní pro IT a inovace Daniel Mazur (Piráti). Park by měl spojovat zástupce města, průmyslu a služeb nebo univerzit, a napomáhat tak rozvoji inovací v metropoli. Jednou z možností jeho umístění je strahovský stadion nebo kasárny v Karlíně, které by město mělo brzy získat od státu.

Piráti nyní podle Mazura jednají s koaličními partnery o zařazení parku do připravovaného programového prohlášení a hovoří s univerzitami, městskou firmou Operátor ICT nebo zástupci pražských inovačních center. Zároveň hledají lokalitu, kde by mohl park vzniknout. Piráti se při jeho budování chtějí inspirovat i v Japonsku, do kterého se loni vypravili na pracovní cestu.

Město v minulém volebním období podepsalo memorandum s ČVUT a firmou Pruša Research o vzniku inovačního kampusu na strahovském stadionu. Strahov také jednou z možností pro umístění vědecko-technologického parku, ovšem ne jediná.

„Strahov je jedna z lokalit, které budeme prověřovat, ale naše zkušenost je taková, že je lepší začít v nějakém menším prostoru," řekl pirátský zastupitel Jaromír Beránek.

Radní města pro majetek Adam Zábranský (Piráti) nedávno ČTK řekl, že v souvislosti s parkem se mluví také o možnosti využít část areálu karlínských kasáren, kde jinak město plánuje vybudovat byty.

Areál město brzy získá při dlouho dojednávaných majetkových směnách se státem, které by měli městští zastupitelé podle dřívějšího vyjádření Zábranského schvalovat na dubnovém zasedání.


Autor: ČTK

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

Včera ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Včera ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Včera v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru