Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha hledá letošní provozovatele židlí a stolků na veřejných prostranstvích
Židle a stolky v Karlíně. Foto: Kreativní Praha

Praha hledá letošní provozovatele židlí a stolků na veřejných prostranstvích

Městská organizace Kreativní Praha hledá v otevřené výzvě nové zájemce o provozování židlí a stolků s logem Hlavního města Prahy v letošním roce. Informovala o tom mediální zástupkyně organizace Naďa Šeráková. Tento projekt, který je realizován v desítkách pražských lokalit, funguje již devátým rokem.

Černé židle a stolky aktuálně hledají provozovatele pro letošní rok. Do konce ledna je tak na webu organizace Kreativní Praha otevřená výzva, do které se mohou přihlásit stávající i noví zájemci o provoz mobiliáře. 

Projekt oživující veřejná místa od ulic, náměstí přes náplavky, parky až po vnitrobloky byl pilotně spuštěn v roce 2016 v osmi pražských lokalitách. Loni se objevil na rekordním počtu 124 míst a Pražané si tak měli možnost odpočinout na 2300 židlích a setkat se s přáteli u 600 stolků. 

Mobiliář byl umístěn nejen v oblíbených lokalitách centra, třeba před Národním divadlem, Veletržním palácem či budovou magistrátu, ale i ve vzdálenějších oblastech, jako například Kbely, Koloděje či Satalice. 

„Na mnoha místech zůstávají židle k dispozici po celý rok, a nově proto budou na vybraných místech doplněny i o podsedáky, což zejména v zimních měsících všichni ocení. Navýšeny budou také kapacity lehátek, které měly v loňském roce u veřejnosti velký úspěch,“ sdělila k letošnímu záměru koordinátorka projektu Alexandra F. Lipovská.

Anketa

Považujete nákup stolků a židlí na veřejná prostranství za smysluplnou investici Prahy?

74%
(74%)
26%
(26%)
Do otevřené výzvy na dlouhodobé výpůjčky mobiliáře se mohou přihlásit občané, spolky a kulturní instituce, které splňují podmínky uvedené na webu Kreativní Prahy. Tam také zájemci najdou podrobné podmínky a přihlašovací formulář, který je možné vyplnit až do 31. ledna. 

„V případě této aktivity můžeme mluvit o jednoduchém řešení s velkým dopadem. Skrze zápůjčky venkovního nábytku můžeme oživovat různá veřejná místa, včetně těch, kde kulturní život není nebo zanikl. Projekt je také příkladem dobře fungující spolupráce mezi městskými aktéry. Moc nás těší, že ze strany provozovatelů projektu evidujeme rostoucí zájem a do budoucna chceme potenciál tohoto projektu nadále rozvíjet,“ uvedl ředitel Kreativní Prahy Petr Peřinka.


Autor: Jan Puci

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru