Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha hledá firmu pro pravidelnou deratizaci myšovitých hlodavců
V Praze žije podle odhadů několik milionů potkanů. Ilustrační foto: archiv

Praha hledá firmu pro pravidelnou deratizaci myšovitých hlodavců

Pražský magistrát hledá firmu, která bude provádět pravidelnou deratizaci myšovitých hlodavců na území metropole. Vybraná firma bude muset každoročně rozmístit minimálně 12 000 dávek jedu. Smlouvu s novou firmou město podepíše na čtyři roky. Maximální cena zakázky je 13 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní.

Důvodem vypsání zakázky je podle dokumentu revize současné smlouvy s firmou firmou Martin Tupý–System UAU. Původní smlouva je z roku 2009.

„Vzhledem k tomu, že od podpisu smlouvy uplynulo více než 12 let, je více než nutné stávající smluvní vztah aktualizovat," píše se v materiálu.

Povinnost hubit škodlivé hlodavce je stanovena zákonem o ochraně veřejného zdraví. Náklady na deratizaci vyjdou letos, stejně jako loni, na 3,7 milionu. V loňském roce bylo užito při povrchové deratizaci asi 12 200 kilogramů nástrah.

Kilogram jedu odpovídá jedné tzv. deratizační jednotce, kterou je jeden dům. V kanalizaci bylo loni položeno 2975 kilogramů nástrah.

V pražské kanalizační síti žije několik milionů potkanů. Pravidelná deratizace udržuje jejich počet na přiměřené úrovni. Další ale žijí na povrchu okolo popelnic nebo v neošetřované zeleni.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru