dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C

Praha hledá firmu na servis aut městské policie. Za čtyři roky zaplatí 66 milionů

Magistrát vypsal zakázku na servis a údržbu aut městské policie. Hodnota čtyřletého tendru, který v lednu schválili zastupitelé, je 66 milionů korun. Výběrem nového servisu skončí nevýhodné a dříve kritizované smlouvy, spojované mimo jiné s autoservisem Jíša a bývalým ředitelem strážníků Vladimírem Kotroušem, který byl odsouzen za korupci.

Za uplynulé čtyři roky utratila Městská policie hl. m. Prahy (MP) za opravy 237 vozidel, které používá, 94,3 milionu korun.

V rámci postupné obměny se ve vozovém parku pražských strážníků od začátku roku objevují auta Hyundai i30kombi s benzínovým motorem o objemu 1.6 litru a výkonem 99kW, s automatickou 7-mi stupňovou převodovkou a deklarovanou kombinovanou spotřebou 5.8l/100km. Cena za jedno auto činí bezmála 245 tisíc korun bez DPH.

Nová služební auta jsou vybavena novým výstražným světelným a zvukovým zařízením,  radiostanicemi a kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem. Záznamy z kamer budou následně využívány k řešení případného přestupkového jednání.

Celkem tak za jedno auto městská policie zaplatí, včetně doplňkové výbavy a polepů, přibližně 450 tisíc korun včetně DPH. V minulosti se srovnatelné vozy se srovnatelnou výbavou se pořizovaly za zhruba 700 tisíc korun včetně DPH.


Další krátké zprávy
Nahoru