dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Praha hledá firmu, která se bude starat o autobusové zastávky
Ilustrační foto: Dezidod / Wikimedia Commons

Praha hledá firmu, která se bude starat o autobusové zastávky

Praha zaplatí zhruba 50 milionů korun za správu a údržbu autobusových zastávek. Vyplývá to ze zadávací dokumentace k zakázce, kterou vypsala Technická správa komunikací. Vítěz soutěže bude mít na starosti kontrolu všech stanovišť, úklid a případné opravy poničených zastávek. Zakázka potrvá čtyři roky.

Součástí tendru je vylepování jízdních řádů, odstraňování graffiti, vyvážení odpadkových košů a sekání trávy v okolí zastávek. Podle návrhu smlouvy bude mít firma od dubna na starosti několik desítek autobusových zastávek po celé Praze a pět stanic autobusů na Černém mostě, Na Knížecí, Zličíně, v Roztylech a ve stanici Želivského.

Pražský dopravní podnik provozuje 148 autobusových linek. K dispozici má více než 1250 autobusů. Další autobusové linky v Praze provozují soukromníci.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru