Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha finančně podpoří výstavbu pavilonu v Běchovicích pro potřeby sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha–Běchovice ve výši 3 000 000 korun na projektovou dokumentaci k výstavbě nového pavilonu v areálu Sociálních služeb Běchovice. Záměr městské části tak v příštích letech rozšíří potřebné kapacity v oblasti sociálních služeb na území Prahy.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili tento tisk. Vzhledem k demografickému vývoji Prahy je rozumné rozšiřovat kapacity lůžek, doplňovat kvalitní zázemí a dosahovat moderních standardů. Úprava již existujícího projektu je dle nás nejefektivnějším způsobem, jak těchto cílů dosáhnout,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast financí Zdeněk Kovářík.

„Možnost dalšího rozšíření kapacity sociálních služeb v rámci projektu v Běchovicích je v intencích naší dlouhodobé strategie, která spočívá právě ve snaze navyšovat počet lůžek. Jak ostatně ukázala nedávná studie Institutu plánování a rozvoje Prahy, kapacit v hlavním městě je stále nedostatek a jejich potřebnost bude dále narůstat. Věřím, že zastupitelé a zastupitelky to uvidí podobně a poskytnutí účelové investiční dotace na výstavbu třetího pavilonu v Běchovicích podpoří,“ uvádí náměstkyně pražského primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Městská část Praha–Běchovice se letos v květnu obrátila na hlavní město s žádostí o poskytnutí účelové investiční dotace na projektovou dokumentaci k výstavbě třetího pavilonu v rámci areálu Sociálních služeb Běchovice, z.ú. Hlavními důvody pro změnu původního projektu bylo zapracovat požadavky a rozšířit nabídku sociálních služeb podle Materiálně technického standardu (věcné podmínky pro realizaci projektů pobytových služeb péče v rámci Národního plánu obnovy) a dosáhnout požadovaného energetického standardu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie (nový standard dle PENNB 2022).

V souvislosti s tímto zadáním dochází i k dalším změnám v projektu, například ke zrušení společenského sálu a atria ve vstupní hale s cílem úspory dispozičních nároků, dále k navýšení kapacity lůžek, ke zlepšení standardu pokojů a navazujícího zázemí. Mění se také energetická koncepce objektu za účelem splnění výzvy v rámci Národního plánu obnovy pro rok 2022.

Pražští radní poskytnutí účelové investiční dotace městské části ve výši 3 000 000 korun na tento účel odsouhlasili, záměr ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.Autor: TZ, red

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

Dnes ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Dnes ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Dnes v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

Dnes v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Další články
Nahoru