Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha finančně podpoří výstavbu pavilonu v Běchovicích pro potřeby sociálních služeb

Radní hl. m. Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha–Běchovice ve výši 3 000 000 korun na projektovou dokumentaci k výstavbě nového pavilonu v areálu Sociálních služeb Běchovice. Záměr městské části tak v příštích letech rozšíří potřebné kapacity v oblasti sociálních služeb na území Prahy.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili tento tisk. Vzhledem k demografickému vývoji Prahy je rozumné rozšiřovat kapacity lůžek, doplňovat kvalitní zázemí a dosahovat moderních standardů. Úprava již existujícího projektu je dle nás nejefektivnějším způsobem, jak těchto cílů dosáhnout,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast financí Zdeněk Kovářík.

„Možnost dalšího rozšíření kapacity sociálních služeb v rámci projektu v Běchovicích je v intencích naší dlouhodobé strategie, která spočívá právě ve snaze navyšovat počet lůžek. Jak ostatně ukázala nedávná studie Institutu plánování a rozvoje Prahy, kapacit v hlavním městě je stále nedostatek a jejich potřebnost bude dále narůstat. Věřím, že zastupitelé a zastupitelky to uvidí podobně a poskytnutí účelové investiční dotace na výstavbu třetího pavilonu v Běchovicích podpoří,“ uvádí náměstkyně pražského primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Městská část Praha–Běchovice se letos v květnu obrátila na hlavní město s žádostí o poskytnutí účelové investiční dotace na projektovou dokumentaci k výstavbě třetího pavilonu v rámci areálu Sociálních služeb Běchovice, z.ú. Hlavními důvody pro změnu původního projektu bylo zapracovat požadavky a rozšířit nabídku sociálních služeb podle Materiálně technického standardu (věcné podmínky pro realizaci projektů pobytových služeb péče v rámci Národního plánu obnovy) a dosáhnout požadovaného energetického standardu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie (nový standard dle PENNB 2022).

V souvislosti s tímto zadáním dochází i k dalším změnám v projektu, například ke zrušení společenského sálu a atria ve vstupní hale s cílem úspory dispozičních nároků, dále k navýšení kapacity lůžek, ke zlepšení standardu pokojů a navazujícího zázemí. Mění se také energetická koncepce objektu za účelem splnění výzvy v rámci Národního plánu obnovy pro rok 2022.

Pražští radní poskytnutí účelové investiční dotace městské části ve výši 3 000 000 korun na tento účel odsouhlasili, záměr ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.Autor: TZ, red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru