dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Praha finančně podpoří komunitní život ve vnitroblocích
Plácky mezi domy na sídlišti může oživit například malé hřiště. Foto: IPR

Praha finančně podpoří komunitní život ve vnitroblocích

Minulý týden proběhl na magistrátu první ročník konference Vnitrobloky 2017 pořádaný spolkem Bieno. Cílem bylo představit cesty k revitalizaci městských vnitrobloků. 

K přeměně vnitrobloků může přispět i Praha a městské části. Například Praha 6 v rámci úspěšného dotačního programu na rozvoj vnitrobloků vyčlenila ze svého rozpočtu čtyři miliony korun, podporu získalo už 29 projektů z celkového počtu 44 uchazečů.

„Vnitrobloky jsou pro nás extrémně důležité. Proto jsme nyní schválili grantový program na podporu městského životního prostředí, který je určen i pro obnovu a ozelenění vnitrobloků. Program je určen spolkům, bytovým družstvům a občanským iniciativám a doplňuje tak dotační programy určené městským částem,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková.

Celkem bude rozděleno 50 milionů korun, uchazeči mohou podat žádost od 4. do 14. prosince. Informace k aktuálně vyhlašovanému grantovému programu na podporu životního prostředí, včetně obnovy vnitrobloků, jsou k dispozici na webu magistrátu:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/finance/dotace_a_granty/mestske_granty/zivotni_prostredi_a_energetika/index.html#granty_ZP

Exkurze do úspěšně revitalizovaných vnitrobloků pořádá spolek Bieno. Kromě Vybíralovy na sídlišti Černý Most je to například vnitroblok Stupkova v Holešovicích nebo vnitroblok Viklefova na Žižkově. Kontakty pro přihlášení i další informace najdou zájemci na webu spolku www.vnitrobloky.cz.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru