dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
11°C
Praha finančně podpoří komunitní život ve vnitroblocích
Plácky mezi domy na sídlišti může oživit například malé hřiště. Foto: IPR

Praha finančně podpoří komunitní život ve vnitroblocích

Minulý týden proběhl na magistrátu první ročník konference Vnitrobloky 2017 pořádaný spolkem Bieno. Cílem bylo představit cesty k revitalizaci městských vnitrobloků. 

K přeměně vnitrobloků může přispět i Praha a městské části. Například Praha 6 v rámci úspěšného dotačního programu na rozvoj vnitrobloků vyčlenila ze svého rozpočtu čtyři miliony korun, podporu získalo už 29 projektů z celkového počtu 44 uchazečů.

„Vnitrobloky jsou pro nás extrémně důležité. Proto jsme nyní schválili grantový program na podporu městského životního prostředí, který je určen i pro obnovu a ozelenění vnitrobloků. Program je určen spolkům, bytovým družstvům a občanským iniciativám a doplňuje tak dotační programy určené městským částem,“ uvedla pražská radní Jana Plamínková.

Celkem bude rozděleno 50 milionů korun, uchazeči mohou podat žádost od 4. do 14. prosince. Informace k aktuálně vyhlašovanému grantovému programu na podporu životního prostředí, včetně obnovy vnitrobloků, jsou k dispozici na webu magistrátu:

http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/finance/dotace_a_granty/mestske_granty/zivotni_prostredi_a_energetika/index.html#granty_ZP

Exkurze do úspěšně revitalizovaných vnitrobloků pořádá spolek Bieno. Kromě Vybíralovy na sídlišti Černý Most je to například vnitroblok Stupkova v Holešovicích nebo vnitroblok Viklefova na Žižkově. Kontakty pro přihlášení i další informace najdou zájemci na webu spolku www.vnitrobloky.cz.


Další články
Nahoru