Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha finančně podpoří fungování školy pro děti s kombinovaným postižením ve Štěrboholech

Rada hl. m Prahy v pondělí schválila poskytnutí finančních prostředků formou daru ve výši 1 700 000 korun Mateřské škole a základní škole pro děti s kombinovaným postižením Smiling Crocodile, o.p.s. v Praze 10. Organizace prostřednictvím kolektivu pedagogů a zdravotníků o tyto děti nejen pečuje, ale snaží se je i vzdělávat a poskytovat podporu jejich rodinám.  

Smiling Crocodile je nestátní nezisková organizace, která vede speciální centrum poskytující komplexní služby rozvíjející smyslové, mentální a sociální dovednosti dětí s nejtěžším postižením a zároveň nabízí dlouhodobou podporu jejich rodinám.  

„Smiling Crocodile je unikátní zařízení pro těžce nemocné děti, které nemá v celé republice obdoby. Práce, kterou tu zaměstnanci odvádí s takto vážně nemocnými dětmi a jejich rodinami, je více než obdivuhodná. Stejně jako zaměstnanci této školy věřím, že každé dítě má právo na vzdělání, kvalitní život a patří do naší společnosti, která by se o ně měla postarat. Jsem přesvědčená o důležitosti podpory hlavního města Prahy zařízením, která hrají klíčovou roli v rozvoji a integraci dětí s postižením a jejich rodin. Všichni se určitě shodneme na tom, že si přejeme, aby byl i život dětí s kombinovaným postižením stejně plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli na startu života větší štěstí,“ řekla Alexandra Udženija (ODS), náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví. 

V moderním centru v pražských Štěrboholech poskytuje Smiling Crocodile těmto dětem pod jednou střechou odborné vzdělávání v MŠ a ZŠ speciální, rozvoj komunikace a nácvik sebeobsluhy. Vzhledem k závažným zdravotním komplikacím všech dětí jsou nedílnou součástí komplexní péče také odborné rehabilitace a specializované terapie (fyzioterapie, Vojtova metoda, dětské masáže, vodoléčba, aromaterapie, muzikoterapie, dramaterapie, canisterapie, pobyt v multisenzoriální místnosti aj.), dále prvky rané péče a paliativní péče.  

„V současné době organizace pracuje na registraci centra také jako sociální služby a jako nestátního zdravotnického zařízení, aby bylo v budoucnu možné financovat poskytované služby z dalších zdrojů, mimo jiné také z veřejného zdravotního pojištění. Do té doby je však třeba pokrýt nutné náklady na personál, který již tyto služby dětem poskytuje a výrazně tak zlepšuje kvalitu života těchto dětí i jejich rodin a to někdy, bohužel, až do konce jejich dnů,“ dodala náměstkyně Udženija.  


Autor: red

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru