Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha finančně podpoří dějepisnou soutěž

V letošním roce se koná jubilejní 30. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Díky kladným zkušenostem z minulých let i prokazatelnému přínosu pro oblast vzdělávání poskytne hlavní město na její pořádání částku 75 tisíc korun. Rozhodla o tom v pondělí Rada.

Soutěž je určena žákům gymnázií z celé České a Slovenské republiky. V roce 2020 musela být soutěž z důvodu nepříznivé epidemiologické situace spojené s nákazou covid-19 zrušena. Znovu byla soutěž úspěšně realizována v roce 2021. Finálové kolo je naplánováno na listopad 2022 v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty v Chebu.

Dějepisná soutěž je široce podporována ze strany veřejných institucí. Nad soutěží v minulých letech opakovaně přebírali záštitu předsedové Senátu Parlamentu ČR, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Asociace krajů ČR i Národní rady SR nebo předseda vlády SR.


Autor: Cen

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru