Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha finančně podpoří dějepisnou soutěž

V letošním roce se koná jubilejní 30. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Díky kladným zkušenostem z minulých let i prokazatelnému přínosu pro oblast vzdělávání poskytne hlavní město na její pořádání částku 75 tisíc korun. Rozhodla o tom v pondělí Rada.

Soutěž je určena žákům gymnázií z celé České a Slovenské republiky. V roce 2020 musela být soutěž z důvodu nepříznivé epidemiologické situace spojené s nákazou covid-19 zrušena. Znovu byla soutěž úspěšně realizována v roce 2021. Finálové kolo je naplánováno na listopad 2022 v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty v Chebu.

Dějepisná soutěž je široce podporována ze strany veřejných institucí. Nad soutěží v minulých letech opakovaně přebírali záštitu předsedové Senátu Parlamentu ČR, Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Asociace krajů ČR i Národní rady SR nebo předseda vlády SR.


Autor: Cen

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru