Dnes Pondělí - oblacno 6°C
Zítra Úterý - prehanky-snih 6°C
Pondělí 27. 3. 2023
Svátek má Dita
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha finančně podpoří akci Středoškolák roku 2021

Pražští radní odsouhlasili finanční příspěvek ve výši 130 tisíc korun na realizaci akce Středoškolák roku 2021, kterou pořádá Dům dětí a mládeže Praha 6 spolu s organizací ProStředoškoláky.

„Středoškolák roku je již tradiční akce, která od roku 2015 oceňuje žáky středních škol, kteří jsou aktivní i mimo školu a získávají tak potřebné zkušenosti do života. Účastníci většinou pracují na vědeckých projektech, podnikají, věnují se vrcholovému sportu či hře na hudební nástroje nebo pomáhají lidem ve svém okolí v rámci dobrovolnictví. Cílem projektu je nejen ocenit jejich snahu, ale také motivovat k aktivitě ostatní středoškoláky v Česku,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Finanční prostředky budou poskytnuty na pokrytí nákladů spojené s akcemi Akademie 2021 a Galavečer, dále na technické zajištění a propagaci celého projektu.

Pokud situace spojená s pandemií koronaviru dovolí, organizátoři předpokládají, že se akce budou moci uskutečnit v prezenční formě, nicméně Dům dětí a mládeže Praha 6 je připraven i na online variantu aktivit.
Autor: TZ, red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru