Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha dostala od ÚOHS pokutu 110 000 korun za rozdělování zakázek
Část pokuty se týkala Pražské tržnice. Foto: archiv PT

Praha dostala od ÚOHS pokutu 110 000 korun za rozdělování zakázek

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil pokutu 110 000 korun, kterou jeho úřad vyměřil pražskému magistrátu za dělení zakázek ve dvou případech. V prvním z nich šlo o studii a projekt na opravu haly 24 v Pražské tržnici v Holešovicích, ve druhém o práce na portále Praha.eu. Pokuta je pravomocná a město ji musí zaplatit. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách..

Podle rozhodnutí zveřejněného na stránkách ÚOHS rozdělilo hlavní město smlouvy na architektonickou studii a projektovou dokumentaci rekonstrukce haly číslo 24 v Pražské tržnici do dvou zakázek.

První z nich, na architektonickou studii, měla hodnotu 488 000 korun a Praha ji zadala v srpnu 2020 architektce. Druhou zakázku za 1 855 000 korun na projektovou dokumentaci, která ze studie vycházela, zadala Praha v květnu 2021 projektantovi.

Podobně postupovalo hlavní město v případě vývoje a implementace nového portálu Praha.eu, kdy uzavřelo postupně pět smluv se třemi různými dodavateli. Hodnota těchto smluv celkem přesáhla dva miliony korun.

V obou případech magistrát uzavřel smlouvy bez zadávacího řízení. „Odůvodnění rozhodnutí Úřadu je založeno na tom, že ve všech stíhaných případech se jednalo o funkční celky, jejichž hodnoty plnění měl zadavatel sečíst a zadat zakázky v režimu odpovídajícím součtu hodnot příslušných funkčně propojených plnění,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

Pokuta je pravomocná a hlavní město ji musí zaplatit. Sankci od ÚOHS se může bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně, to ale nedokládá povinnost pokutu zaplatit.

V souvislosti s rekonstrukcí haly číslo 24 v Holešovicích už hlavní město od ÚOHS dostalo letos v červnu pokutu 200 000 korun za zadání stavebních prací ve dvou rozdělených zakázkách bez tendru. I tato pokuta je pravomocná.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru