Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha dokončuje návrh výše běžných výdajů rozpočtu pro rok 2022
Ilustrační foto: archiv

Praha dokončuje návrh výše běžných výdajů rozpočtu pro rok 2022

Vedení pražského magistrátu dokončuje návrh výše běžných výdajů rozpočtu pro rok 2022. Návrh by měl být hotov v následujících týdnech. Poté město dokončí rozpočtovou kapitolu investic a stanoví celkovou částku, kterou na ně vydá. Na dnešním jednání magistrátního finančního výboru to řekli náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) a ředitel odboru rozpočtu Patrik Paneš. Návrh rozpočtu na další rok pražští zastupitelé projednají na svém prosincovém zasedání.

O výši běžných výdajů diskutovalo vedení města na nedávném výjezdním zasedání. „Od té doby (diskuse o běžných výdajích) stále pokračuje a otevřená témata se postupně daří zavírat," řekl Vyhnánek. Podle něj by kapitola běžných výdajů měla být hotova do dvou až tří týdnů.

Následně se město společně s úředníky zaměří na investice. Jejich projednávání se podle Vyhnánka odehrává současně s diskusí o běžných výdajích. „Ale ještě není stanovena definitivní celková částka, kterou do nich budeme moci vložit," řekl Vyhnánek. Na zářijovém zasedání výboru Vyhnánek řekl, že kapitálové výdaje chce město udržet minimálně na stejné úrovni jako jsou letos. V letošním rozpočtu schváleném na konci loňského roku jsou investice naplánovány okolo 15 miliard korun.

Vytvořen byl seznam strategických investic, který zahrnuje například největší akce z oblasti dopravy či městské infrastruktury nebo stavbu budovy filharmonie na Vltavské, které město plánuje v následujících letech. Jeho konečná podoba se bude podle Paneše průběžně měnit.

Příprava rozpočtu postupuje podle předem stanoveného harmonogramu. Zastupitelé o něm budou jednat a hlasovat letos v prosinci. „Finální podoba by proto měla být hotova do konce listopadu," řekl Paneš.

Dokončen je návrh takzvaných finančních vztahů, tedy peněz, které dostanou na své fungování městské části. Magistrát návrh již rozeslal jednotlivým radnicím, které k němu posílají připomínky.

„Postupně je zpracováváme," dodal Paneš. Proti minulým letům se množství peněz pro radnice měnit nebude. Dostávat by tak měly na jednoho obyvatele minimálně 3500 a maximálně 5500 korun a na jednoho žáka 3200 korun.

Zastupitelé hlavního města na konci loňského roku schválili rozpočet hlavního města jako celku s příjmy 79,1 miliardy a výdaji 89,15 miliardy korun. V průběhu letošního roku byly k 30. červnu navýšeny příjmy na zhruba 86,24 miliardy a výdaje 101,62 miliardy. Rozdíl Praha pokryje mimo jiné z peněz od státu.


Autor: ČTK

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru