Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích
Dejvická ulice Na Hutích. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích

Od 1. dubna se silničáři vrátí po zimní přestávce do ulice Na Hutích v Praze 6, kde navážou na stavební práce z minulého roku. Celkové náklady na rekonstrukci dejvické ulice budou 22,5 milionu korun bez DPH. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.  

K rekonstrukci vozovky dojde v první etapě v úseku Národní obrany – Dejvická, kde bude probíhat výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně přípravy pro výsadbu nových stromů.

Souběžně bude probíhat rekonstrukce pravého chodníku z kamenné mozaiky v úseku Dejvická – Kafkova včetně úpravy vjezdů a parkovacích stání.

„V další etapě od 19. května proběhne rekonstrukce vozovky a levého chodníku v úseku Dejvická – Kafkova včetně vjezdů, parkovacích stání a přípravy pro výsadbu nových stromů. V této etapě dojde také k rekonstrukci části přilehlého chodníku v ulici Kafkova ve směru do ulice Svatovítská,“ řekla Lišková.

Vozovky v rekonstruované ulici Na Hutích budou asfaltové a chodníky budou vydlážděny z drobné kamenné chodníkové dlažby, které navazují na hotové části v bočních ulicích. „Práce budou dokončeny začátkem letošního července,“ dodala mluvčí Lišková.

Práce si vynutí dopravní omezení. S uzavírkou musí řidiči automobilů počítat po celý duben v ulici Na Hutích v úseku mezi ulicemi Národní obrany a Dejvická.

V úseku mezi ulicemi Dejvická a Kafkova bude zavedený jednosměrný provoz, na který 19. května naváže uzavírka komunikace pro automobilovou dopravu. Uzavírka bude trvat do 2. července, vyplývá z informací na magistrátním webu opravujeme.to.

Celkové náklady 


Autor: puc

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Rekonstrukce Barrandovského mostu začne 14. května

3. května 2022 v 10:32

V polovině května startuje oprava Barrandovského mostu. Technická správa komunikací (TSK) práce rozdělila do více let a vždy jen na část stavební sezony. Po zbytek roku bude most bez omezení průjezdný. V letošním roce práce začnou 14. května a potrvají do 31. srpna 2022, celkem...

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Pražský okruh: Otevřel se sjezd a nájezd u Písnice

1. května 2022 v 17:50

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes ráno otevřelo sjezd a nájezd na Pražský okruh u Písnice. Uleví při uzavírce a omezeních na Barrandovském mostě, které začnou v polovině května, a také při nynější uzavírce Břežanského údolí. Novinářům to řekli mluvčí ŘSD Jan Rýdl a mluvčí krajské správy a...

Další články
Nahoru