Dnes Pátek - polojasno 24°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 24°C
Pátek 9. 6. 2023
Svátek má Stanislava
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích
Dejvická ulice Na Hutích. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích

Od 1. dubna se silničáři vrátí po zimní přestávce do ulice Na Hutích v Praze 6, kde navážou na stavební práce z minulého roku. Celkové náklady na rekonstrukci dejvické ulice budou 22,5 milionu korun bez DPH. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.  

K rekonstrukci vozovky dojde v první etapě v úseku Národní obrany – Dejvická, kde bude probíhat výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně přípravy pro výsadbu nových stromů.

Souběžně bude probíhat rekonstrukce pravého chodníku z kamenné mozaiky v úseku Dejvická – Kafkova včetně úpravy vjezdů a parkovacích stání.

„V další etapě od 19. května proběhne rekonstrukce vozovky a levého chodníku v úseku Dejvická – Kafkova včetně vjezdů, parkovacích stání a přípravy pro výsadbu nových stromů. V této etapě dojde také k rekonstrukci části přilehlého chodníku v ulici Kafkova ve směru do ulice Svatovítská,“ řekla Lišková.

Vozovky v rekonstruované ulici Na Hutích budou asfaltové a chodníky budou vydlážděny z drobné kamenné chodníkové dlažby, které navazují na hotové části v bočních ulicích. „Práce budou dokončeny začátkem letošního července,“ dodala mluvčí Lišková.

Práce si vynutí dopravní omezení. S uzavírkou musí řidiči automobilů počítat po celý duben v ulici Na Hutích v úseku mezi ulicemi Národní obrany a Dejvická.

V úseku mezi ulicemi Dejvická a Kafkova bude zavedený jednosměrný provoz, na který 19. května naváže uzavírka komunikace pro automobilovou dopravu. Uzavírka bude trvat do 2. července, vyplývá z informací na magistrátním webu opravujeme.to.

Celkové náklady 


Autor: puc

Nenechte se rozladit, radí Platforma VIZE 0 v boji proti agresivním řidičům na českých silnicích

7. června 2023 v 11:03

Lepič! Řítí se po silnici, jede těsně za vaším vozidlem a snaží se vás donutit zrychlit. Myškař! Těsně vás předjíždí a následně se vrací před vás, kličkuje bez dostatečné vzdálenosti. Vybržďovač! Úmyslně vás zpomalí přibržděním, aby vám ukázal dominanci. Znáte je? Nová kampaň „Řitiči” Platformy...

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Další články
Nahoru