Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích
Dejvická ulice Na Hutích. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích

Od 1. dubna se silničáři vrátí po zimní přestávce do ulice Na Hutích v Praze 6, kde navážou na stavební práce z minulého roku. Celkové náklady na rekonstrukci dejvické ulice budou 22,5 milionu korun bez DPH. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.  

K rekonstrukci vozovky dojde v první etapě v úseku Národní obrany – Dejvická, kde bude probíhat výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně přípravy pro výsadbu nových stromů.

Souběžně bude probíhat rekonstrukce pravého chodníku z kamenné mozaiky v úseku Dejvická – Kafkova včetně úpravy vjezdů a parkovacích stání.

„V další etapě od 19. května proběhne rekonstrukce vozovky a levého chodníku v úseku Dejvická – Kafkova včetně vjezdů, parkovacích stání a přípravy pro výsadbu nových stromů. V této etapě dojde také k rekonstrukci části přilehlého chodníku v ulici Kafkova ve směru do ulice Svatovítská,“ řekla Lišková.

Vozovky v rekonstruované ulici Na Hutích budou asfaltové a chodníky budou vydlážděny z drobné kamenné chodníkové dlažby, které navazují na hotové části v bočních ulicích. „Práce budou dokončeny začátkem letošního července,“ dodala mluvčí Lišková.

Práce si vynutí dopravní omezení. S uzavírkou musí řidiči automobilů počítat po celý duben v ulici Na Hutích v úseku mezi ulicemi Národní obrany a Dejvická.

V úseku mezi ulicemi Dejvická a Kafkova bude zavedený jednosměrný provoz, na který 19. května naváže uzavírka komunikace pro automobilovou dopravu. Uzavírka bude trvat do 2. července, vyplývá z informací na magistrátním webu opravujeme.to.

Celkové náklady 


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru