Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích
Dejvická ulice Na Hutích. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha do letních prázdnin dokončí rekonstrukci dejvické ulice Na Hutích

Od 1. dubna se silničáři vrátí po zimní přestávce do ulice Na Hutích v Praze 6, kde navážou na stavební práce z minulého roku. Celkové náklady na rekonstrukci dejvické ulice budou 22,5 milionu korun bez DPH. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.  

K rekonstrukci vozovky dojde v první etapě v úseku Národní obrany – Dejvická, kde bude probíhat výměna konstrukčních vrstev vozovky včetně přípravy pro výsadbu nových stromů.

Souběžně bude probíhat rekonstrukce pravého chodníku z kamenné mozaiky v úseku Dejvická – Kafkova včetně úpravy vjezdů a parkovacích stání.

„V další etapě od 19. května proběhne rekonstrukce vozovky a levého chodníku v úseku Dejvická – Kafkova včetně vjezdů, parkovacích stání a přípravy pro výsadbu nových stromů. V této etapě dojde také k rekonstrukci části přilehlého chodníku v ulici Kafkova ve směru do ulice Svatovítská,“ řekla Lišková.

Vozovky v rekonstruované ulici Na Hutích budou asfaltové a chodníky budou vydlážděny z drobné kamenné chodníkové dlažby, které navazují na hotové části v bočních ulicích. „Práce budou dokončeny začátkem letošního července,“ dodala mluvčí Lišková.

Práce si vynutí dopravní omezení. S uzavírkou musí řidiči automobilů počítat po celý duben v ulici Na Hutích v úseku mezi ulicemi Národní obrany a Dejvická.

V úseku mezi ulicemi Dejvická a Kafkova bude zavedený jednosměrný provoz, na který 19. května naváže uzavírka komunikace pro automobilovou dopravu. Uzavírka bude trvat do 2. července, vyplývá z informací na magistrátním webu opravujeme.to.

Celkové náklady 


Autor: puc

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

Dnes ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

Dnes v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru