Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha daruje vyřazené sanitky, jsou určené pro pacienty na Ukrajině
Sanitka pražské záchranky. Foto: archiv

Praha daruje vyřazené sanitky, jsou určené pro pacienty na Ukrajině

Rada Prahy na pondělním jednání schválila poskytnutí již druh materiálně-technické pomoci v souvislosti s válkou na Ukrajině formou daru. Hlavní město tak na základě žádosti Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy věnuje Českému červenému kříži celkem čtyři sanitní vozy za účelem poskytování zdravotnické pomoci pacientům na území Ukrajiny. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Naši záchranáři obnovují svůj vozový park, a tak jsem ráda, že vyřazené sanitky ještě poslouží dobré věci. Praha opakovaně vyjádřila podporu ukrajinské straně proti ruské agresi,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

„Naše lékařské posádky vyjíždějí k pacientům již v nových vozech pořízených v rámci pravidelné obměny našeho vozového parku. Vyřazené sanitky odvedly v Praze velký kus práce a jsme přesvědčeni, že pomohou při poskytování péče pacientům i na Ukrajině. Vzhledem k náhonu na všechna čtyři kola dopraví tyto vozy lékaře na místo rychle i při zhoršené dopravní dostupnosti,“ sdělil Petr Kolouch, ředitel pražské záchranky.  

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nabídla poskytnutí až dvanácti starších sanitních vozů zdravotníkům na Ukrajinu v souvislosti s aktuálně pokračujícím vojenským konfliktem. Humanitární organizace Český červený kříž nyní informovala hlavní město, že ukrajinská strana projevila zájem o využití čtyř z nich.  

Tato II. materiálně-technická pomoc bude nyní hlavním městem darována právě Českému červenému kříži na základě darovací smlouvy a bude využita při zajišťování neodkladné péče o pacienty na území Ukrajiny. 

Konkrétně se jedná o vozidla typu Mercedes Benz ML 280 CDI 4matic určená pro lékařskou péči v terénu. Jejich aktuální souhrnná hodnota je podle znaleckého posudku 986 800 korun. 

Záchranka požádala zřizovatele o přesun části neinvestičních finančních zdrojů do svého fondu investic na nákup nové techniky ve výši 13 400 000 korun. Konkrétně se má jednat o vozidlo pro rychlý dosah v jakémkoliv terénu, dále o vozy pro dosah hlavních lékařů a také o vozidlo technické podpory.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru