Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha daruje nemocnici na Malé Straně dva miliony na vybavení oddělení péče o covid pacienty

Vedení Prahy schválilo poskytnutí daru ve výši dva miliony korun pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského ve Vlašské ulici v Praze 1 na zajištění technického a přístrojového vybavení pro oddělení intenzivní a následné péče o covid-19 pozitivní pacienty – rekonstrukci a vybavení kyslíkové stanice.

„Počty pacientů s těžkým průběhem onemocnění covid-19 stále neklesají a jejich léčba by se bez napojení na kyslíkovou ventilaci neobešla. Jsem rád, že hlavní město mohlo pomoci se zajištěním dostatku finančních prostředků na klíčovou rekonstrukci a vybavení kyslíkové stanice v nemocnici sester Boromejek, aby modernizace mohla začít co nejdříve,“ uvedl náměstek primátora a radní pro oblast financí a rozpočtu Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

Od počátku pandemie nemocnice poskytuje péči covid-19 pozitivním pacientům, a to v takovém počtu a rozsahu, který začíná přesahovat technické možnosti nemocnice. Bez finanční pomoci je dle své žádosti nemocnice na hranici kapacity zařízení vyrábějícího medicinální kyslík pro covid-19 pozitivní pacienty, zajištění kyslíkové podpory a monitoring vitálních funkcí těch nejohroženějších.Celkové náklady na modernizaci kyslíkové stanice se odhadují na zhruba čtyři miliony korun.

Kromě finančního daru hlavního města podpoří nemocnici finančně také Praha 1. Zastupitelstvo první městské části, na jejímž území se zdravotnické zařízení sester Boromejek nachází, v minulém týdnu schválilo dar ve výši 600 000 korun. Nemocnice se také obrátila na veřejnost s možností přispět na rekonstrukci a modernizaci stávající kyslíkové stanice prostřednictvím bankovního účtu.

„Považuji za důležité, aby všechny nemocnice, které se starají o Pražany i mimopražské pacienty s onemocněním covid-19, měli co nejlepší podmínky pro svoji práci, abychom v této těžké době mohli zajistit péči všem, kteří to potřebují. Jsem ráda, že se nám na této finanční podpoře pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského podařilo tak rychle dohodnout,“ řekla radní Prahy pro zdravotnictví a sociální politiku Milena Johnová (Praha Sobě).

„Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského je neoddělitelnou součástí Prahy. Jsem velmi ráda, že se podařilo schválit příspěvek hlavního města na zajištění tolik cenného kyslíku pro pacienty s covid.  V žádném případě by tato nemocnice neměla zůstat na okraji našich zájmů, protože ji vyhledává řada pražských patriotů i pacientů z jiných regionů. V péči o covidové pacienty se svým objemem řadí hned za šestici velkých fakultních nemocnic,“ dodala předsedkyně Výboru pro sociální politiku Zastupitelstva hl. m. Prahy Eva Horáková (Piráti).

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze je církevním nestátním zdravotnickým zařízením, které je součástí systému zdravotní péče hlavního města. Nemocnice dle své žádosti dosud nemohla čerpat žádné dotace z prostředků Evropských strukturálních fondů a nedosáhne ani na dotaci v rámci iniciativy React – EU.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Další články
Nahoru