dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Praha dá radnicím na investiční akce 1,3 miliardy korun
Ilustrační foto: archiv

Praha dá radnicím na investiční akce 1,3 miliardy korun

Pražské radnice dostanou od města na své investiční akce z rezervy města celkem 1,276 miliardy korun. Rozdělení peněz schválil magistrátní finanční výbor. Finance mají jít na 72 projektů, rozdělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé. Jednotlivé radnice na magistrát zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun.

„Hodnotili jsme význam akcí z hlediska společenského, celopražského i rozestavěnosti a finančních nároků na budoucí fáze výstavby," řekla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO).

Většina peněz půjde do školství a sportu. Z celkové částky půjde 812,5 milionu korun velkým městským částem, Praha 23 až 57 dostanou 462,6 milionu. „Přibližně 60 procent těchto finančních prostředků bude použito na projekty v oblasti školství, zbytek je potom určen na projekty pro sport, volný čas a veřejný prostor," uvedla Kislingerová.

Ve školství by například po 30 milionech mohly dostat Praha 3 na opravu základní a mateřské školy na Jarově a Praha 4 na rekonstrukci kuchyně v ZŠ Na Planině. O pět milionů méně může získat Praha 10 na stavbu nové mateřské školy v areálu ZŠ Nad Vodovodem.

Radnice Prahy 15 zřejmě obdrží peníze na stavbu hokejbalového hřiště a Praha 16 na stavbu krytého bazénu. Ve zdravotnictví by Praha 6 mohla dostat na rekonstrukci polikliniky pod Marjánkou 60 milionů korun a devátá městská část 25 milionů na dostavbu hlavní budovy polikliniky na Proseku.

Původně vedení města chtělo rozdělit asi 1,08 miliardy na 57 projektů. Praha poté doplnila seznam projektů určených ke schválení.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru