dnes
Pátek - jasno
1°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Praha dá radnicím na investiční akce 1,3 miliardy korun
Ilustrační foto: archiv

Praha dá radnicím na investiční akce 1,3 miliardy korun

Pražské radnice dostanou od města na své investiční akce z rezervy města celkem 1,276 miliardy korun. Rozdělení peněz schválil magistrátní finanční výbor. Finance mají jít na 72 projektů, rozdělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé. Jednotlivé radnice na magistrát zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun.

„Hodnotili jsme význam akcí z hlediska společenského, celopražského i rozestavěnosti a finančních nároků na budoucí fáze výstavby," řekla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO).

Většina peněz půjde do školství a sportu. Z celkové částky půjde 812,5 milionu korun velkým městským částem, Praha 23 až 57 dostanou 462,6 milionu. „Přibližně 60 procent těchto finančních prostředků bude použito na projekty v oblasti školství, zbytek je potom určen na projekty pro sport, volný čas a veřejný prostor," uvedla Kislingerová.

Ve školství by například po 30 milionech mohly dostat Praha 3 na opravu základní a mateřské školy na Jarově a Praha 4 na rekonstrukci kuchyně v ZŠ Na Planině. O pět milionů méně může získat Praha 10 na stavbu nové mateřské školy v areálu ZŠ Nad Vodovodem.

Radnice Prahy 15 zřejmě obdrží peníze na stavbu hokejbalového hřiště a Praha 16 na stavbu krytého bazénu. Ve zdravotnictví by Praha 6 mohla dostat na rekonstrukci polikliniky pod Marjánkou 60 milionů korun a devátá městská část 25 milionů na dostavbu hlavní budovy polikliniky na Proseku.

Původně vedení města chtělo rozdělit asi 1,08 miliardy na 57 projektů. Praha poté doplnila seznam projektů určených ke schválení.


Další články
Nahoru