Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha dá před půl milionu korun organizacím podporujícím menšiny a rozmanitost
Soubor Radost. Foto: YouTube

Praha dá před půl milionu korun organizacím podporujícím menšiny a rozmanitost

Rada Prahy na pondělním jednání schválila poskytnutí účelových individuálních neinvestičních dotací spolku Slovo 21 ve výši 400 000 korun na projekt Kulturou proti anticiganismu a také Srbskému kulturnímu spolku Radost ve výši 120 000 korun na projekt Divadelní hry a zpěv v srbském jazyce pro děti a mládež.

Na základě žádosti spolku Slovo 21 rozhodli pražští radní o poskytnutí finanční podpory ve výši 400 000 korun na zajištění financování projektu Kulturou proti anticiganismu, konkrétně na cestovné a lokální dopravu, honoráře a odměny umělcům, pronájem prostor a techniky nebo na ubytování, stravné a občerstvení.

Se svojí žádostí o podporu uspěl také Srbský kulturní spolek Radost a obdrží tak celkem 120 000 korun na zajištění projektu Divadelní hry a zpěv v srbském jazyce pro děti a mládež, a to konkrétně na pronájem prostor, honoráře pro pedagogy a lektory, odměny účinkujícím, nákup kostýmů a rekvizit, propagaci, kancelářské potřeby, doménu a webový hosting, na práci grafika, údržbu webových stránek, vedení účetnictví, menší odměny pro děti nebo na odměny pro organizátory.

Spolek Radost se zaměřuje na udržování a rozvoj kulturních tradic a národopisného bohatství Srbska a balkánského regionu. Dále se věnuje výuce srbského jazyka a reálií se zaměřením na děti, včetně prezentace srbských a dalších balkánských lidových tanců a písní.

Mezi hlavním městem a oběma organizacemi budou nyní uzavřeny veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí účelové individuální neinvestiční dotace.


Autor: Hla

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru