Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha dá peníze na vitamíny a zdravotní pomůcky pro politické vězně
Poličtí vězni dostanou díky dotaci od Prahy vitamínové doplňky stravy. Foto: Jan Puci

Praha dá peníze na vitamíny a zdravotní pomůcky pro politické vězně

Pražští radní odsouhlasili na svém pondělním jednání poskytnutí dotace Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých ve výši 168 tisíc korun. Finance budou sloužit k nákupu poukázek na zdravotní pomůcky a vitamínové doplňky pro politické vězně z doby nacismu (1939 až 1945), kteří mají trvalé bydliště na území metropole. O rozhodnutí informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pražští radní se shodli na poskytnutí individuální jednorázové neinvestiční dotace ve výši 168 tisíc korun pro 56 bývalých politických vězňů, kteří mají trvalé bydliště na území hlavního města. Poskytnutá částka, v přepočtu 3 000 korun na jednu osobu, bude sloužit pro nákup poukázek na zdravotní pomůcky a vitamínové doplňky. 

„Vážíme si všech osob, na kterých se podepsal jakýkoliv režim, který uzurpoval lidskou svobodu, demokracii a právo na sebeurčení. Podobnými menšími i většími symbolickými kroky se snažíme aspoň symbolicky splatit dluh společnosti těmto lidem,“ řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).  

„Nezapomínáme na naše sousedy, jejichž zdraví podlomil nacistický režim a nyní jsou ohrožováni pandemií. Tuto pomoc ze strany hlavního města považuji za samozřejmou,“ dodal předseda zastupitelského klubu Praha Sobě Jan Čižinský. 

Podobně jako hlavní město Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých podpořilo dalších devět krajů a měst, například Středočeský kraj, Moravskoslezský kraj, Jihočeský kraj či Beroun.


Autor: Jan Puci

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru