Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha dá na opatření proti koronaviru téměř šedesát milionů korun
Část prostředků půjde na nákup dezinfekce. Ilustrační foto: archiv

Praha dá na opatření proti koronaviru téměř šedesát milionů korun

Hlavní město vydá na opatření související s pandemií koronaviru 59,7 milionu korun. Peníze půjdou mimo jiné na nákup ochranných pomůcek nebo zajištění práce z domova pro zaměstnance magistrátu. Část půjde i na odměny při boji proti nemoci covid-19. Peníze vezme město z rozpočtové rezervy. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Praha vydala od začátku pandemie za opatření proti covidu-19 kolem dvou miliard korun.

Z aktuální částky je vyčleněno 20 milionů korun na nákup ochranných pomůcek, jako jsou roušky a respirátory nebo dezinfekce. Peníze poslouží i k zaplacení ubytování osob v karanténě, provoz koordinačních center, radiokomunikační a telekomunikací služby.

Město provozuje linky pomoci občanům. Částka zahrnuje uhrazení konzultačních a právních služeb spojených s řešením přestupků obyvatel proti opatřením proti šíření covidu.

Úřad zaplatí rovněž výpočetní techniku a programové vybavení pro zaměstnance magistrátu, aby mohli pracovat z domova na takzvaný home office. Město také koupí stovky počítačů. Magistrát má okolo dvou tisícovek zaměstnanců.

Dalších 10,7 milionu korun půjde na pomoc a vybavení zaměstnanců pracujících na přepážkách, pořízení termokamer, stojanů na dezinfekce a dalšího vybavení. Sloužit budou i k úhradě distribuce informačních letáků a poskytování informací občanům.

Peníze na pořízení nových vozidel dostanou záchranná služba a Metropolitní zdravotnický servis. Vyčleněno je i 3,5 milionu korun na odměny za zvýšené pracovní nasazení v městských organizacích a dalších subjektech.

Hlavní město kupovalo ochranné pomůcky již v loňském roce. Rovněž vyčlenilo 600 milionů korun z evropských fondů původně určených na inovace na pomoc podnikatelům.

Těm také odpustilo poplatek za zábor veřejných prostranství pro restaurační zahrádky, odložilo splátky nájmů nebo nájemné snížilo.


Další články
Nahoru