dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Zpravodajství

Praha dá na odstranění bariér ve veřejném prostoru deset milionů korun

Praha vydá na odstranění bariér ve veřejném prostoru deset milionů korun. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Finance bude město žadatelům dávat formou grantů a mohou být využity na úpravy ve veřejném prostoru kdekoliv na území hlavního města.

Úpravy veřejného prostoru mají usnadnit pohyb handicapovaným, seniorům nebo rodičům s kočárky. Žádosti mohou být podávány do 5. května, podávat je mohou majitelé objektů, kterých by se úpravy týkaly.

Mezi místa, kde mají být bariéry odstraněny, jsou například vstupy a vchody veřejných budov. Pokud v daném místě nelze bariéru odstranit, může žadatel požádat o finance na koupi prostředků sloužících k překonání bariéry.

Granty jsou vyhlášeny jako jednoleté. Projekt by měl být uskutečněn a peníze na něj vyčerpány do letošního 31. prosince. „Výše podpory může dosáhnout až 100 procent, záleží na typu žadatele a opatření," uvedl náměstek primátory pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Další články
Nahoru