dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zpravodajství

Praha dá na odstranění bariér ve veřejném prostoru deset milionů korun

Praha vydá na odstranění bariér ve veřejném prostoru deset milionů korun. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Finance bude město žadatelům dávat formou grantů a mohou být využity na úpravy ve veřejném prostoru kdekoliv na území hlavního města.

Úpravy veřejného prostoru mají usnadnit pohyb handicapovaným, seniorům nebo rodičům s kočárky. Žádosti mohou být podávány do 5. května, podávat je mohou majitelé objektů, kterých by se úpravy týkaly.

Mezi místa, kde mají být bariéry odstraněny, jsou například vstupy a vchody veřejných budov. Pokud v daném místě nelze bariéru odstranit, může žadatel požádat o finance na koupi prostředků sloužících k překonání bariéry.

Granty jsou vyhlášeny jako jednoleté. Projekt by měl být uskutečněn a peníze na něj vyčerpány do letošního 31. prosince. „Výše podpory může dosáhnout až 100 procent, záleží na typu žadatele a opatření," uvedl náměstek primátory pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru