Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha dá na letošní fungování Muzea paměti XX. století dotaci 21 milionů korun
V Domě pážat na Hradčanech vznikne po rekonstrukci stálá expozice Muzea paměti XX. století. Foto: muzeum20stoleti.cz

Praha dá na letošní fungování Muzea paměti XX. století dotaci 21 milionů korun

Pražský magistrát přidělí Muzeu paměti XX. století pro letošní rok dotaci 21 milionů korun, meziročně zhruba stejně. Peníze mají být nejen na fungování muzea, ale také pořádání výstav, diskusí či konferencí nebo vydávání knih. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Přidělení dotace musí ještě projednat městští zastupitelé.

„Schválení dotace na podporu Muzea paměti XX. století znamená další krok k posílení jeho významu. Pro rok 2024 má muzeum ambiciózní plány, které zahrnují otevření stálé expozice na Hradčanech, rozvoj další lokální a mezinárodní spolupráce, pořádání výstav nebo filmového festivalu a veřejných diskusí. Muzeum paměti XX. století je smysluplným a významným projektem nejen pro Prahu, ale i celou Českou republiku a já jsem rád, že se nám podařilo sehnat peníze pro jeho další provoz,“ řekl náměstek primátora Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil (TOP 09).  

Muzeum paměti XX. století je instituce paměťová, sbírkotvorná, vzdělávací a osvětová, která byla založena na základě usnesení pražského zastupitelstva 19. září 2019. Fungování muzea je doposud financováno především z prostředků hlavního města.  

Žádost byla také předložena Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a podporu cestovního ruchu Zastupitelstva hl. m. Prahy, který 7. února 2024 záležitost projednal a doporučil Radě hl. m. Prahy s poskytnutím dotace souhlasit.


Autor: puc

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

13. dubna 2024 v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Další články
Nahoru