Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha dá na integraci Ukrajinců 20 milionů korun, vyhoví deseti žádostem
Ukrajinská holčička na nuselském muralu. Foto: Dmitrij Proškin / Chemis

Praha dá na integraci Ukrajinců 20 milionů korun, vyhoví deseti žádostem

Rada Prahy na svém pondělním zasedání jednala o podpoře ve výši 20 milionů korun v rámci „Programu podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2024 – 2. kolo – Ukrajina“. Celkem má metropole v plánu podpořit 10 žádostí, přičemž část z nich musí ještě schválit pražské zastupitelstvo,které se sejde tento týden ve čtvrtek. 

Cílem programu je podpora aktivit vztahujících se k adaptaci a integraci ukrajinských uprchlíků na území Prahy, a to v sociální oblasti, oblasti bydlení (zabydlování), dále také pro oblasti jako jsou terénní služby a interkulturní práce nebo oblast duševního zdraví.

 „Financujeme rozsáhlou podporu napříč neziskovým sektorem, abychom těmto lidem pomohli adaptovat se a integrovat do české společnosti. Schválení dotací ve výši 20 milionů korun by zajistilo udržitelnost a další rozvoj těchto klíčových aktivit,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro kulturu, cestovní ruch, péči o památky, výstavnictví a animal welfare Jiří Pospíšil (TOP 09).

Celkem bylo pražskými radními podpořeno 10 žádostí v celkové výši 20 milionů korun. Jedná se o tři projekty ve výši 2 200 000 korun, které již nemusí schvalovat pražské zastupitelstvo.

Konkrétně jde například o Arcidiecézní charitu Praha, jejíž cílem je podpora adaptace a integrace uprchlíků před válkou na Ukrajině prostřednictvím interkulturní a terénní práce na území metropole. Součástí projektu je také psychoterapeutická podpora duševního zdraví uprchlíků. Této organizaci město poskytne 800 000 korun.

Dále byla podpořena Poradna pro integraci, z.ú. Hlavním cílem všech projektových aktivit v rámci programu je pomoc Ukrajincům adaptovat se v České republice a přebírat zodpovědnost za samostatné řešení životních situací, do kterých se podporované osoby dostanou. Praha podpořila projekt částkou 900 000 korun. 

Ostatní projekty s navrženou souhrnnou částkou 17 800 000 korun musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy, jelikož podpora každé žádosti je vyšší než jeden milion korun. Jedná se například o projekty Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., Pražského Majdanu, z.s. nebo Integračního centra Praha o.p.s.

 


Autor: Hla

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru