Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha dá ještě 50 milionů korun na opravu domova pro seniory na Černém Mostě
Vizualizace společné jídelny. Zdroj: a3atelier s. r. o.

Praha dá ještě 50 milionů korun na opravu domova pro seniory na Černém Mostě

Pražský magistrát dá radnici Prahy 14 dalších zhruba 50 milionů korun na rekonstrukci a rozšíření domova pro seniory v Bojčenkově ulici. Rozhodli o tom pražští radní na pondělním jednání, o poskytnutí dotace budou ještě příští týden hlasovat zastupitelé.

Pražští radní v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace čtrnácté městské části ve výši 49 478 500 korun. „Každá koruna, kterou investujeme do zvýšení kvality života seniorů, má obrovský smysl. Proto jsem moc ráda, že jsme dnes na radě schválili další dotaci na rekonstrukci a nástavbu Domova seniorů Bojčenkova za téměř 50 milionů korun. Praha podpořila tento projekt již v roce 2021, a to částkou 181 milionů korun, avšak vlivem růstu cen stavebních prací a materiálů došlo k takovému navýšení ceny projektu, že městská část není schopna toto navýšení ufinancovat ze svých zdrojů,“ řekla náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS), která má na starost oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.  

Jedná se o rekonstrukci a nástavbu objektu postaveného na konci 70. let 20. století. V 90. letech přestal být objekt používán jako jesle a postupně se rekonstruoval na geriatrické centrum. V současné době slouží jako domov seniorů. Kapacita zařízení se po rekonstrukci zvýší podle dřívějších informací z 38 na 52 klientů. 

„Objekt je v havarijním stavu a já nedopustím, aby naši senioři žili v nedůstojných podmínkách. Díky této rekonstrukci umožníme jednak zvýšení kapacity a komfortu, ale také zkvalitnění služeb. A nejen to. Zařízení má v budoucnu poskytovat služby i pro obyvatele a seniory z okolí, jako jsou například kadeřnické služby, přednášky, koncerty nebo divadelní představení. Děkuji za spolupráci také panu starostovi městské části Praha 14 Jiřímu Zajacovi. Právě v sociální oblasti pokládám spolupráci mezi Prahou a jednotlivými městskými částmi za klíčovou,“ uzavřela Udženija.


Autor: Hla

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru