Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha dá čtyřem středním školám 78 milionů korun na rekonstrukce
Během hlavních prázdnin 2019 byl vstup a celé přízemí budovy Gymnázia Budějovická opatřeno novou dlažbou, novými obklady stěn a vymalováno podle návrhu školního grafika v barvách znaku školy. Nyní čeká gymnázium přestavba tělocvičny na víceúčelový sál. Foto: gybu.cz

Praha dá čtyřem středním školám 78 milionů korun na rekonstrukce

Pražský magistrát dá třem gymnáziím a jedné střední odborné škole dotace na přestavby a rozšíření v celkové výši 78 milionů korun. Schválila to rada města. Podle radního Prahy pro školství Víta Šimrala (Piráti) chce město dále investovat do rozšiřování gymnázií. Střední školy v metropoli zřizuje magistrát, zatímco základní a mateřské městské části.

Gymnáziu Nad Štolou v Praze 7 od města obdrží 36 milionů korun na vestavbu nových šaten, ty původní využije k výuce. V Gymnáziu Českolipská v Praze 9 plánují za 18 milionů korun tři nové učebny a jeden kabinet a Gymnázium Budějovická v Praze 4 čeká přestavba tělocvičny na víceúčelový sál za 16 milionů. Střední škola automobilní a informatiky v Praze 10 použije 8,5 milionu korun na nové prostory pro výuku a další školní akce.

Město chce podle dřívějších informací posilovat kapacity gymnázií. V uplynulém školním roce v nich otevřel o 210 míst více a v nadcházejícím plánuje nárůst o dalších 120. Do roku 2024 se podle schválené koncepce má počet míst na gymnáziích zvýšit o 700.

Šimral v pondělí uvedl, že v plánu je i stavba dvou nových gymnázií, a to v Praze 13 a na jihovýchodě metropole. Další kapacity chce město podle radního zajistit přístavbami nebo umisťováním gymnaziálních tříd do středních odborných škol.

Zvyšování počtu míst má reflektovat mimo jiné demografické prognózy, podle kterých by se měly v dalších letech na střední školy dostat silné populační ročníky. Město se chce podle schválené vzdělávací koncepce zaměřit na všeobecné vzdělávání tak, aby byli absolventi středních škol schopni se přizpůsobit měnícímu se pracovnímu trhu.

Pražský magistrát provozuje střední, vyšší odborné, speciální, jazykové a základní umělecké školy, mateřské a základní mají na starosti městské části. V Praze je podle rejstříku ministerstva školství 400 mateřských, 292 základních a 188 středních škol.


Autor: ČTK

V Holešovicích hořela hala

Dnes v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru