Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha dá 10 milionů korun na modernizaci výjezdové stanice záchranářů na Zbraslavi
Ilustrační foto: archiv ZZS HMP

Praha dá 10 milionů korun na modernizaci výjezdové stanice záchranářů na Zbraslavi

Hlavní město Praha poskytne deset milionů korun z odboru zdravotnictví na modernizaci výjezdové stanice záchranářů na Zbraslavi, schválili to v pondělí pražští radní na svém jednání. V objektu bude rovněž jednotka sboru dobrovolných hasičů Zbraslav. Stavební úpravy budou stát 27 milionů korun, 15 milionů korun dá město z dotací a dva miliony korun si městská část Praha Zbraslav zaplatí z vlastních zdrojů.

Nová výjezdová základna bude ve druhém podlaží rekonstruovaného objektu. V současné době je zpracována studie stavebních úprav vnitřních dispozic.

„Předpokládáme, že v průběhu roku 2024 bude vydáno povolení stavby včetně výběru zhotovitele stavebních úprav a zahájeny samotné realizace stavební úprav," píše se v dokumentu.

Pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) má nyní 23 základen, z toho šest sdílí s hasiči. Cílem ZZS je podle dřívějších informací základny rozšiřovat i v dalších letech.

Nová budova pro záchranáře vyroste v areálu nové hasičské zbrojnice v Argentinské ulici v Praze 7, v plánu jsou také společné základny v Klánovicích, Běchovicích a Modřanech. Pražští záchranáři loni vyjeli ke 135 000 událostem.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru