dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha chystá opravu dalšího pavilonu Nemocnice Na Bulovce

Praha chystá opravu pavilonu chirurgie Nemocnice Na Bulovce. Radní dnes schválili zakázku na projektovou dokumentaci za 42 milionů korun, vypsána má být v dubnu.

Součástí oprav bude dvoupodlažní přístavba pro účely plastické chirurgie. Město vlastní asi tři čtvrtiny majetku nemocnice a bude chtít po nemocnici vyšší nájemné než dosud. S nájemcem loni řešila dluhy na nájemném za opravený pavilon laboratoří za 400 milionů korun.

Pavilon číslo 5 byl postaven v roce 1931. Má řadu původních detailů. „Tyto prvky by měly být respektovány při samotné rekonstrukci. Nejvíce poškozené jsou původní obklady, jejichž řemeslná úroveň a estetická kvalita je tak vysoká, že by měly být obnoveny v celém rozsahu," píše se v materiálu rady, který má k dispozici ČTK.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru