Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému a prevenci
Loni v květnu otevřela Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) první ordinaci praktického lékaře pro Ukrajince v České republice. Foto: VFN

Praha chystá informační kampaň pro ukrajinské uprchlíky o zdravotním systému a prevenci

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila smlouvu na zajištění komunikační kampaně na podporu zdravotní prevence a integrace rodin ukrajinských uprchlíků do zdravotního systému na území metropole. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.  

Jak se mohou ukrajinští uprchlíci žijící v metropoli připojit ke zdravotnímu systému na území hlavního města? Magistrát ve spolupráci s městskou společností Prague City Tourism (PCT) připraví pro ukrajinské uprchlíky osvětovou kampaň, která bude zahrnovat také informace o zdravotní prevenci.

PCT uzavřela s hlavním městem smlouvu ve výši dva miliony korun. Prague City Tourism podle ní zajistí informovanost o aktivitách odboru zdravotnictví pražského magistrátu a UNICEF pro ukrajinské uprchlíky. 

Na starost bude mít koordinaci projektu, vypracování grafiky, včetně jazykového překladu a korektur, vytvoří on-line bannery, PR články, letáky, plakáty i reklamu v metru. Kampaň bude trvat až do března příštího roku.

„Tato kampaň je zaměřená na osvětu, snaží se přiblížit náš český systém lékařské péče ukrajinským rodičům a zároveň informovat o všech specifikách souvisejících s jejich situací,“ řekl náměstek primátora Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil (TOP 09). 

„Vnímám dosavadní spolupráci hlavního města s UNICEF jako velmi zdařilou a výborně cílenou. Proto jsem velmi rád, že tato spolupráce bude pokračovat i v nadcházejících měsících,“ dodal.

 


Autor: Karel Netolický

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru