Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha chce zkvalitnit pomoc obětem domácího a genderově podmíněného násilí
Děti se bohužel často stávají svědky domácího násilí. Ilustrační foto: archiv

Praha chce zkvalitnit pomoc obětem domácího a genderově podmíněného násilí

Pražský magistrát chce zvýšit povědomí o problematice násilí páchaného na lidech kvůli pohlaví či genderové identitě. Pro oběti tohoto násilí by vedení města chtělo zkvalitnit pomoc. Zaměří se proto na standardy kvality specializovaných sociálních služeb pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí. Vyplývá to z memoranda, které v pondělí schválili pražští radní.

Na memorandu se radní dohodli s centrem pro oběti domácího a sexuálního násilí Profem, centrem pro ženy Rosa, organizací Acorus a společností Ikea. Smyslem podle nich má být zvyšování povědomí o domácím a genderově podmíněném násilí a snaha o snižování jeho přijatelnosti ve společnosti.

„Každá třetí žena zažila některou z forem domácího násilí. Tento druh násilí je často schovaný za zavřenými dveřmi bytů a domů… není většinou slyšet, ani vidět, a přesto v naší společnosti existuje ve velké míře," sdělila náměstkyně primátora pro sociální věci a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

„Prevencí, mezioborovou spoluprací a osvětovou komunikací tohoto tématu snad brzy dojdeme k nulové toleranci takových činů," dodala. Řekla, že podpis a naplňování schváleného memoranda je jedním z kroků k pomoci.

Kromě zvýšené osvěty o dané problematice chce Praha také zkvalitnit pomoc obětem, jejichž specifická situace vyžaduje intervence a přístup odlišný od ostatních cílových skupin sociálních služeb. Město má vytvořit specializovanou službu pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí, která bude reagovat na jejich potřeby.


Autor: ČTK

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Dnes ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru