Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha chce zkvalitnit pomoc obětem domácího a genderově podmíněného násilí
Děti se bohužel často stávají svědky domácího násilí. Ilustrační foto: archiv

Praha chce zkvalitnit pomoc obětem domácího a genderově podmíněného násilí

Pražský magistrát chce zvýšit povědomí o problematice násilí páchaného na lidech kvůli pohlaví či genderové identitě. Pro oběti tohoto násilí by vedení města chtělo zkvalitnit pomoc. Zaměří se proto na standardy kvality specializovaných sociálních služeb pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí. Vyplývá to z memoranda, které v pondělí schválili pražští radní.

Na memorandu se radní dohodli s centrem pro oběti domácího a sexuálního násilí Profem, centrem pro ženy Rosa, organizací Acorus a společností Ikea. Smyslem podle nich má být zvyšování povědomí o domácím a genderově podmíněném násilí a snaha o snižování jeho přijatelnosti ve společnosti.

„Každá třetí žena zažila některou z forem domácího násilí. Tento druh násilí je často schovaný za zavřenými dveřmi bytů a domů… není většinou slyšet, ani vidět, a přesto v naší společnosti existuje ve velké míře," sdělila náměstkyně primátora pro sociální věci a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

„Prevencí, mezioborovou spoluprací a osvětovou komunikací tohoto tématu snad brzy dojdeme k nulové toleranci takových činů," dodala. Řekla, že podpis a naplňování schváleného memoranda je jedním z kroků k pomoci.

Kromě zvýšené osvěty o dané problematice chce Praha také zkvalitnit pomoc obětem, jejichž specifická situace vyžaduje intervence a přístup odlišný od ostatních cílových skupin sociálních služeb. Město má vytvořit specializovanou službu pro oběti domácího a genderově podmíněného násilí, která bude reagovat na jejich potřeby.


Autor: ČTK

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru