Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KomentářeKoronavirus

Praha chce víc odběrových míst

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Vzhledem k nárůstu počtu nakažených i velmi negativních dopadů na ekonomiku hlavního města včera zastupitelé jednohlasně přijali usnesení na podporu razantního rozšíření počtu odběrových míst o patřičně vybavené lékárny. Zároveň bude prověřena možnost okamžité personální pomoci Hygienické stanici hl. m. Prahy. 

„Praha nemůže být závislá pouze na jednání a rozhodování vlády, ale vzhledem k negativním dopadům na život Pražanů musí okamžitě vyvíjet vlastní aktivity a řešení. Jsem velmi rád, že jsme se dohodli napříč všemi stranami. Všem za to mnohokrát děkuji,” uvedl ke čtvrtečnímu usnesení Tomáš Portlík, předseda pražského regionálního sdružení ODS a zastupitel hl. města Prahy.

Na finální podobě usnesení se podíleli zastupitelé z koaličních i opozičních stran. „V posledních dnech jsme svědky dlouhých front na odběrových místech, na které si Pražané zcela oprávněně stěžují. I proto chceme, aby v Praze bylo dostatečné množství odběrových míst, kde by si obyvatelé Prahy mohli nechat udělat test," dodává předsedkyně klubu Alexandra Udženija. 

Zapojením lékáren s profesionálním zdravotním personálem se podle ní tak Praha připojí například k New Yorku, kde byla situace jedna z nejhorších na světě. Zastupitelstvo zároveň požádalo poslance za hlavní město, aby podobné rozšíření odběrových míst i na celostátní úrovni navrhli v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. 


Autor: TZ

Náměstek Hlubuček: Trolejbusy snižujeme emise v MHD a naplňujeme tak Klimatický plán Prahy

15. ledna 2022 v 15:59

Do Prahy se po více než půl století vrací trolejbusy, které na některých trasách nahradí autobusy s dieselovým pohonem. Podle náměstka primátora pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petra Hlubučka (STAN) jde o další z projektů na poli udržitelné...

Další články
Nahoru