Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově
Smíchovská SPŠ a gymnázium. Foot: ssps.cz

Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově

V pražských školách chce pro studenty budovat magistrát takzvaná coworkingová centra. Coworking je společně sdílený prostor pro práci. Cílem je zmodernizovat výuku a umožnit vyzkoušet si přípravu a výrobu produktu pro potenciální firmu. Pilotní projekt se chystá na Smíchově.

Pražští radní včera schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Preslově ulici na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.

„Na škole je potřeba rozšířit počet učeben pro praktickou výuku a zároveň můžeme ukázat, jak by takové učebny měly vypadat v 21. století. Nově vybudované učebny navíc budou využívány jako přípravna studentských startupů a podpoří tak podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Nová hala pro praktická cvičení bude vybudována v místě původních dvorních objektů dílen a garáží, které budou odstraněny. Tyto objekty se nachází v havarijním stavu a nejsou v současné době využívány.

„Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána pro workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro coworkingové centrum a inkubátor startupů při naší škole,” sdělil ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík. Náklady na opravu školní budovy a vznik centra budou 23 milionů korun bez DPH.

Podle radního Šimrala má hlavní město ambici v pražských školách v průběhu několika příštích let postavit několik takových coworkingových center, zejména na větších odborných školách, které mají pro jejich vznik dostatek prostoru.

Konkrétní školy jmenovat nechtěl, ale zveřejněné by měly být do letních prázdnin.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru