Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově
Smíchovská SPŠ a gymnázium. Foot: ssps.cz

Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově

V pražských školách chce pro studenty budovat magistrát takzvaná coworkingová centra. Coworking je společně sdílený prostor pro práci. Cílem je zmodernizovat výuku a umožnit vyzkoušet si přípravu a výrobu produktu pro potenciální firmu. Pilotní projekt se chystá na Smíchově.

Pražští radní včera schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Preslově ulici na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.

„Na škole je potřeba rozšířit počet učeben pro praktickou výuku a zároveň můžeme ukázat, jak by takové učebny měly vypadat v 21. století. Nově vybudované učebny navíc budou využívány jako přípravna studentských startupů a podpoří tak podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Nová hala pro praktická cvičení bude vybudována v místě původních dvorních objektů dílen a garáží, které budou odstraněny. Tyto objekty se nachází v havarijním stavu a nejsou v současné době využívány.

„Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána pro workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro coworkingové centrum a inkubátor startupů při naší škole,” sdělil ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík. Náklady na opravu školní budovy a vznik centra budou 23 milionů korun bez DPH.

Podle radního Šimrala má hlavní město ambici v pražských školách v průběhu několika příštích let postavit několik takových coworkingových center, zejména na větších odborných školách, které mají pro jejich vznik dostatek prostoru.

Konkrétní školy jmenovat nechtěl, ale zveřejněné by měly být do letních prázdnin.


Další články
Nahoru