Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově
Smíchovská SPŠ a gymnázium. Foot: ssps.cz

Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově

V pražských školách chce pro studenty budovat magistrát takzvaná coworkingová centra. Coworking je společně sdílený prostor pro práci. Cílem je zmodernizovat výuku a umožnit vyzkoušet si přípravu a výrobu produktu pro potenciální firmu. Pilotní projekt se chystá na Smíchově.

Pražští radní včera schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Preslově ulici na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.

„Na škole je potřeba rozšířit počet učeben pro praktickou výuku a zároveň můžeme ukázat, jak by takové učebny měly vypadat v 21. století. Nově vybudované učebny navíc budou využívány jako přípravna studentských startupů a podpoří tak podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Nová hala pro praktická cvičení bude vybudována v místě původních dvorních objektů dílen a garáží, které budou odstraněny. Tyto objekty se nachází v havarijním stavu a nejsou v současné době využívány.

„Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána pro workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro coworkingové centrum a inkubátor startupů při naší škole,” sdělil ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík. Náklady na opravu školní budovy a vznik centra budou 23 milionů korun bez DPH.

Podle radního Šimrala má hlavní město ambici v pražských školách v průběhu několika příštích let postavit několik takových coworkingových center, zejména na větších odborných školách, které mají pro jejich vznik dostatek prostoru.

Konkrétní školy jmenovat nechtěl, ale zveřejněné by měly být do letních prázdnin.


Praha 5 finančně přispěje nepedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol

Včera ve 14:37

Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.

Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Včera v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

7. března 2021 ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Další články
Nahoru