Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově
Smíchovská SPŠ a gymnázium. Foot: ssps.cz

Praha chce ve školách budovat pro žáky coworkingová centra, první vznikne na Smíchově

V pražských školách chce pro studenty budovat magistrát takzvaná coworkingová centra. Coworking je společně sdílený prostor pro práci. Cílem je zmodernizovat výuku a umožnit vyzkoušet si přípravu a výrobu produktu pro potenciální firmu. Pilotní projekt se chystá na Smíchově.

Pražští radní včera schválili veřejnou zakázku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia v Preslově ulici na vybudování haly pro praktickou výuku. Po dokončení investice v roce 2022 hala pomůže i studentským startupům.

„Na škole je potřeba rozšířit počet učeben pro praktickou výuku a zároveň můžeme ukázat, jak by takové učebny měly vypadat v 21. století. Nově vybudované učebny navíc budou využívány jako přípravna studentských startupů a podpoří tak podnikavost pražských školáků ještě před odchodem na vysoké školy nebo do zaměstnání,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Nová hala pro praktická cvičení bude vybudována v místě původních dvorních objektů dílen a garáží, které budou odstraněny. Tyto objekty se nachází v havarijním stavu a nejsou v současné době využívány.

„Pracoviště v nové hale nám umožní ještě lépe provázat teoretické studium s praxí. Kromě toho budou tato pracoviště využívána pro workshopy pro žáky základních škol a také jako zázemí pro coworkingové centrum a inkubátor startupů při naší škole,” sdělil ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík. Náklady na opravu školní budovy a vznik centra budou 23 milionů korun bez DPH.

Podle radního Šimrala má hlavní město ambici v pražských školách v průběhu několika příštích let postavit několik takových coworkingových center, zejména na větších odborných školách, které mají pro jejich vznik dostatek prostoru.

Konkrétní školy jmenovat nechtěl, ale zveřejněné by měly být do letních prázdnin.


Autor: Jan Puci

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru