Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha chce v roce 2030 hostit vyvrcholení evropského šampionátu v házené
Podpis dopisu na podporu české kandidatury. Zprava Bohuslav Svoboda, Ondřej Zdráhala a Antonín Klecanda. Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Praha chce v roce 2030 hostit vyvrcholení evropského šampionátu v házené

Česko se plánuje společně s Polskem a Dánskem ucházet o organizaci Mistrovské Evropy v házené mužů v roce 2030. Pokud uspěje, tak by se finálový víkend včetně zápasů o medaile odehrál v Praze. Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes za přítomnosti dalších představitelů hlavního města a prezidenta Českého svazu házené Ondřeje Zdráhaly podepsal dopis na podporu české kandidatury. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Oficiální podpora ze strany metropole je jednou z podmínek kandidatury.

„Je určitě dobře, že vedení hlavního města podpořilo návrh, aby se evropský šampionát v házené konal v roce 2030 také v Praze. Házená má u nás dlouhou tradici a značnou podporu, ať jde o růst počtu hráčů či velký zájem fanoušků. Navíc jsme nedávno při pořádání Mistrovství světa v hokeji opět potvrdili, že organizačně dokážeme velké sportovní akce zvládnout. Věřím tedy, že Praha uspěje i ve spolupořádání šampionátu v házené,“ řekl Svoboda.

Podle pražského radního pro oblast školství a sportu Antonín Klecandy může být organizace vyvrcholení turnaje dalším krokem k tomu, aby se Praha stala centrem evropského sportu. „Tato událost nám dává jedinečnou šanci nejen prezentovat Prahu jako hostitelské město, ale také podpořit rozvoj házené v České republice a přilákat nové generace mladých sportovců,“ řekl.

Letter of support for Men's EHF EURO 2030, tedy dopis na podporu organizace mužského Mistrovství Evropy v házené v roce 2030, vyjadřuje podle Hofmana potvrzení připravenosti hlavního města podpořit organizátory při pořádání této sportovní akce.

„Dopis se stane nezbytnou součástí oficiální kandidatury, kterou česká strana odešle Evropské házenkářské federaci,“ vysvětlil Hofman.

Česká republika se plánuje ucházet o pořádání evropského šampionátu házenkářů společně s Polskem a Dánskem. V případě úspěšné kandidatury by se pak utkání odehrála v Praze, polských Katovicích a dánském Herningu.

Akce by se měla uskutečnit od 10. do 27. ledna 2030. O definitivním přidělení pořadatelství bude Evropská házenkářská federace rozhodovat letos na podzim.

„Chceme hostit akci celoevropského významu a nabídnout evropskému házenkářskému fanouškovi možnost navštívit naše hlavní město, poznat jeho atmosféru i historii a bavit se házenou. Očekáváme, že v případě přidělení šampionátu bude Praha v lednu 2030 patřit házené. Chtěl bych poděkovat městu za vyslovení podpory a jsem si jistý, že naše spolupráce bude na velmi vysoké úrovni,“ sdělil Ondřej Zdráhala, prezident Českého svazu házené.

Česká republika dosud v samostatné historii evropský, ani světový házenkářský šampionát nepořádala. Praha naposledy hostila velkou házenkářskou akci v roce 1990, kdy se konalo mistrovství světa v házené mužů.

Házenkářské EURO je jednou z největších a nejnavštěvovanějších akcí tohoto sportu, letošní mistrovství Evropy mužů v Německu navštívilo přímo v halách celkem 1 008 660 diváků.


Autor: Jan Puci

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

Včera v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

Včera v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru