dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Praha chce revitalizovat sídliště, cestu by měl ukázat pilotní projekt na Černém Mostě
Celkový pohled na vnitroblok Vybíralova. Foto: IPR Praha

Praha chce revitalizovat sídliště, cestu by měl ukázat pilotní projekt na Černém Mostě

Jak by mohla v budoucnu vypadat revitalizace pražských sídlišť, ve kterých bydlí skoro 40 procent Pražanů, naznačí pilotní projekt realizovaný ve vnitrobloku Vybíralova na Černém Mostě. Dokončen by měl být za čtyři roky. 

Z vyšlapaných chodníčků, kterými se obyvatelé pohybují, se stanou zpevněné cesty. Projekt počítá s výsadbou 400 nových stromů, novou komunitní zahradou i s vylepšeným systémem hospodaření s dešťovou vodou, díky čemuž by nemusela být tolik zatěžována kanalizace.

Důležitým krokem je podle tvůrců projektu řešení parkovacích míst, jejichž kvalita se při zachování současných kapacit zlepší – měly by být dostupnější a budou koncipována i jako zelené plochy, doplněné další vegetací.

Celá oblast se zároveň stane obytnou zónou s omezenou rychlostí 30 km/h. Aktivity pro děti, dospělé i seniory zajistí nové mezigenerační hřiště. Centrální prostranství by se mělo stát místem pro pobyt a setkávání obyvatel. Na projektu spolupracovali místní obyvatelé s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy a radnicí.

Projekt je nyní ve stádiu plánování, první úpravy by mohly začít v příštím roce a jeho realizace by měla být dokončena do roku 2021. Celkové náklady by neměly přesáhnout 300 milionů korun. „Oblast, která se bude revitalizovat, je poměrně velká a i mezi jednotlivými domy jsou poměrně velké prostory," obhajhuje výši investice mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Kompletní informace o projektu a fotografie naleznete na: http://www.vybiralka25.cz


Další krátké zprávy
Nahoru