dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha chce Lesy hlavního města převést na obchodní firmu

Vedení hlavního města zamýšlí převést příspěvkovou společnost Lesy hlavního města na obchodní firmu. Pražští radní se rozhodli nechat si vypracovat analýzu, která případný převod zhodnotí po ekonomické i organizační stránce. V lednu již radní schválili rovněž analýzu možného převedení Technické správy komunikací (TSK) na obchodní společnost.

Organizace Lesy hlavního města vznikla v roce 1992 a hlavní náplní je údržba městských lesů, vodních toků nebo zajišťování správy, provozu a oprav vodních děl včetně dešťových usazovacích nádrží. Zároveň je její povinností správa a údržba svěřeného nemovitého majetku.

Vedení hlavního města zvažuje podle ČTK rovněž přeměnu TSK na obchodní firmu. Nejpravděpodobnější variantou je, že by se z TSK stala akciová společnost. Také v tomto případě si město nechá vypracovat analýzu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru