Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha chce do prázdnin vypsat soutěž na podobu úprav Ďolíčku
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Praha chce do prázdnin vypsat soutěž na podobu úprav Ďolíčku

Praha plánuje do prázdnin vypsat soutěž na budoucí podobu stadionu Ďolíček, a to formou takzvaného soutěžního workshopu. Výběr návrhu by se mohl uskutečnit na podzim. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za STAN). Oproti původnímu záměru vedení magistrátu, který vršovický stadion vlastní, ustoupilo od záměru v jižní tribuně vybudovat přístavbu s komerčními prostory.

Magistrát si v minulém volebním období nechal zpracovat ekonomickou studii rekonstrukce stadionu. Na jejím základě poté zvažoval, že by v jižní části stadionu vybudoval kancelářskou přístavbu, ve které bude kromě tribuny i několik tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Jejich pronájem měl pomoci opravu stadionu rychleji zaplatit.

Tento záměr však už podle Hlaváčka neplatí, zkomplikovalo ho i to, že město pod stadionem objevilo předtím neznámou stoku, která by případnou přístavbu výrazně zkomplikovala a prodražila. I s ohledem na nízký nájem, který městu platí klub Bohemians Praha 1905, by se taková investice v tuto chvíli nevyplatila.

Magistrát nyní podle Hlaváčka neplánuje standardní architektonickou soutěž, ale soutěžní workshop, při kterém týmy budou už při tvorbě návrhů komunikovat mezi sebou, s porotou, fotbalovým klubem či magistrátem. Cílem bude navrhnout ekonomicky schůdné řešení, které by podle náměstka mohlo využít například kontejnery.

„S mírným optimismem si myslím, že bychom ho před prázdninami mohli vyhlásit a na podzim by mohl proběhnout," řekl Hlaváček a dodal, že se jedná i o směně pozemků na sever od stadionu, která by umožnila posunout hrací plochu.

Součástí zadání pro soutěžní týmy by měla být rovněž základní podoba sportovní haly, kterou naproti stadionu plánuje Praha 10. Přípravu soutěže má na starosti městská příspěvková organizace Pražská developerská společnost, která také v blízkosti stadionu připravuje projekt bytového domu.

O odkupu Ďolíčku začalo město jednat se soukromým vlastníkem v roce 2011. Stadion chtěla nejdříve koupit městská část Praha 10, v předminulém volebním období se nakonec strany dohodly, že ho odkoupí magistrát.


Autor: ČTK

Zdarma: Jóga na Kampě

21. června 2024 v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

20. června 2024 v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Praha 4 bude žít fotbalovým mistrovstvím Evropy 2024

16. června 2024 v 19:03

V pondělí 17. června v 16 hodin bude slavnostně otevřena Fan zóna v centru Prahy 4 na náměstí Budějovická, přímo nad stanicí metra C.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

15. června 2024 v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

15. června 2024 v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Letní scéna Prahy 10: Diskotéka na kolečkách

13. června 2024 v 07:07

Rodinný program na kolečkových bruslích pro děti i rodiče v neděli 16. června v 16 hodin na Korzu Skalka. Přijďte se naučit základy bruslení a vyzkoušet si tančení na bruslích nebo jiných vozítkach podle vlastního výběru.

Bitvy v UNYP Aréně: Vasil Ducár zraněn, nové hvězdy přichází na scénu!

12. června 2024 v 17:44

Vasil Ducár, který měl být jedním z hlavních taháků páteční akce v Unyp aréně, bohužel nebude moci nastoupit do ringu. Tuto informaci dnes oznámil na tiskové konferenci v Praze, kterou pořádaly organizace Patron Boxing a Heroes Gate, zodpovědné za událost The Ring 12.

Nohejbalový turnaj O pohár Prahy 1

12. června 2024 v 08:03

Turnaj v nohejbalu se koná 15. června od 9 hodin. Start je zdarma.

Hvězdy Real Top Praha proti osobnostem Prahy 14

7. června 2024 v 09:29

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Radotín Sportfest nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

5. června 2024 v 11:45

V městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal,...

Další články
Nahoru