Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha chce do prázdnin vypsat soutěž na podobu úprav Ďolíčku
Vršovický domov klubu Bohemians 1905. Foto: archiv

Praha chce do prázdnin vypsat soutěž na podobu úprav Ďolíčku

Praha plánuje do prázdnin vypsat soutěž na budoucí podobu stadionu Ďolíček, a to formou takzvaného soutěžního workshopu. Výběr návrhu by se mohl uskutečnit na podzim. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za STAN). Oproti původnímu záměru vedení magistrátu, který vršovický stadion vlastní, ustoupilo od záměru v jižní tribuně vybudovat přístavbu s komerčními prostory.

Magistrát si v minulém volebním období nechal zpracovat ekonomickou studii rekonstrukce stadionu. Na jejím základě poté zvažoval, že by v jižní části stadionu vybudoval kancelářskou přístavbu, ve které bude kromě tribuny i několik tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Jejich pronájem měl pomoci opravu stadionu rychleji zaplatit.

Tento záměr však už podle Hlaváčka neplatí, zkomplikovalo ho i to, že město pod stadionem objevilo předtím neznámou stoku, která by případnou přístavbu výrazně zkomplikovala a prodražila. I s ohledem na nízký nájem, který městu platí klub Bohemians Praha 1905, by se taková investice v tuto chvíli nevyplatila.

Magistrát nyní podle Hlaváčka neplánuje standardní architektonickou soutěž, ale soutěžní workshop, při kterém týmy budou už při tvorbě návrhů komunikovat mezi sebou, s porotou, fotbalovým klubem či magistrátem. Cílem bude navrhnout ekonomicky schůdné řešení, které by podle náměstka mohlo využít například kontejnery.

„S mírným optimismem si myslím, že bychom ho před prázdninami mohli vyhlásit a na podzim by mohl proběhnout," řekl Hlaváček a dodal, že se jedná i o směně pozemků na sever od stadionu, která by umožnila posunout hrací plochu.

Součástí zadání pro soutěžní týmy by měla být rovněž základní podoba sportovní haly, kterou naproti stadionu plánuje Praha 10. Přípravu soutěže má na starosti městská příspěvková organizace Pražská developerská společnost, která také v blízkosti stadionu připravuje projekt bytového domu.

O odkupu Ďolíčku začalo město jednat se soukromým vlastníkem v roce 2011. Stadion chtěla nejdříve koupit městská část Praha 10, v předminulém volebním období se nakonec strany dohodly, že ho odkoupí magistrát.


Autor: ČTK

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

17. září 2023 ve 14:15

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně...

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Turnaj v boxu o pohár Prahy 14

15. září 2023 v 09:35

První amatérský turnaj v boxu ve koná na Plechárně v pátek 22. září.

Průzkum: 91 procent učitelů tělocviku pozoruje upadající kondici dětí

7. září 2023 ve 12:47

Množí se počet omluvenek z hodin tělesné výchovy na základních a středních školách, fyzická zdatnost s pohybovou gramotností se významně zhoršují a školy v čele se státem nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost. Takové jsou výsledky průzkumu, který iniciovala nově vzniklá Asociace trenérů a...

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha přivítá desátý ročník běžeckých závodů NN NIGHT RUN PRAHA

5. září 2023 v 08:00

V sobotu 9. září odstartuje na pražské Letné desátý ročník NN NIGHT RUN PRAHA, včetně oblíbeného charitativního běhu AVON BĚH a zážitkového nočního běhu NN NIGHT RUN. Na registrované běžce čeká v průběhu dne celkem pět závodů, a to jak pro dospělé, tak i nejmenší sportovce. Novým lokálním...

Oběhněte Folimanku

3. září 2023 v 07:47

Praha 2 zve na orientační běh pro veřejnost.

Nový skatepark na Lužinách se otevře v říjnu

2. září 2023 v 05:54

Praha 13 dokončuje nový skatepark na Lužinách, větší a modernější areál, který nahradí původní skatepark. Ten po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavači in-line bruslí, kol a koloběžek.

Lhotecký běh: Změřte síly se starostou i farářem

28. srpna 2023 v 10:12

Lesopark ve Lhotce rozpohybuje v sobotu 9. září Lhotecký běh. Sedmý ročník tradiční akce pozve k běhu děti, dospělé, seniory, dokonce i lhoteckého faráře a starostu Prahy 4.

Hravé odpoledne v bazénu: Praha 1 podporuje plavání dětí

24. srpna 2023 v 15:14

Plavecká škola a oddíl Swim Smooth pro děti připravila náborovou ochutnávku plavecké lekce. Na děti čekají zábavná stanoviště s úkoly, kde hravou formou zjistí, zda v nich dřímá plavecký talent.

Třebonické letní hry, vstup je zdarma

23. srpna 2023 ve 14:38

Sportovní zápolení nabídne soutěžní klání tříčlenných družstev v pěti netradičních disciplínách, které se zatím na mistrovství světa ani olympiádu nedostaly.

Podvečerní o-běh Folimankou

23. srpna 2023 v 11:11

Orientační běh pro veřejnost se koná ve čtvrtek 7. září od 16 hodin.

Další články
Nahoru