Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím
Ilustrační foto: archiv

Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím

Pražský magistrát chce v příštím roce na grantech na podporu sportu a tělovýchovy vydat 388 milionů korun, což je meziročně o 35 milionů korun více. Vyplývá to z materiálu, který zkraje týdne schválili radní. Zájemci o grant mohou magistrátu zasílat své žádosti od 1. do 19. prosince letošního roku. Konečná částka, kterou město na sportovní granty vydá, bude záviset na konečné podobě rozpočtu na rok 2023, který schválí zastupitelé.

Pražští radní v pondělí schválili návrh na vyhlášení Programu podpory sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze pro rok 2023. Cílem je zlepšování podmínek pro rozvoj pražského sportu. Předpokládaná výše finančních prostředků je stanovena na 388 milionů korun. S ohledem na rostoucí ceny energií je oproti loňsku navýšen objem finančních prostředků alokovaných na provoz sportovišť o 35 milionů korun.

 „Od roku 2020 jsme program podpory sportu nastavili tak, aby byl transparentní a férový. Většina pražských sportovních svazů si může sama spočítat, na jakou částku budou mít v grantovém řízení na další roky nárok,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti). 

Program je vyhlášen hned v několika oblastech: Systémový rozvoj sportu dětí a mládeže, Investice do sportovního zařízení, Provoz sportovního zařízení, Sportovní akce, Sport pro všechny, Sportovní činnost handicapovaných a Stroje a sportovní potřeby. 

„Základním kritériem pro rozdělování grantů zůstává velikost sportující mládežnické základny tak, abychom odpovídajícím způsobem podpořili jak velké, tak malé sporty. Podmínkou pro úspěšné žadatele o podporu sportovních akcí je, aby nastavili stejně vysoké prize money a odměnu za účast pro muže a ženy,” doplnil radní Šimral. 

Celkový objem schválených peněžních prostředků vyčleněných na financování programu bude stanoven v rámci schváleného rozpočtu hlavního města pro rok 2023. Lhůta pro podání grantové žádosti je od 1. do 19. prosince. 

 „A zase skoro s křížkem po funuse. V momentě, kdy se nám některá sportoviště už definitivně zavřela, přijde hlavní město konečně s pomocí. Ale aspoň že tak. Hlavně musí být pomoc rychlá. Náš zastupitel Stanislav Nekolný na to upozorňuje už měsíce. Dosud skoro už bývalé vedení Prahy nedělalo nic. Teď je potřeba jednat rychle,“ sdělil předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.


Autor: puc

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

Dnes v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Běžecká škola Prahy 4 slaví deset let

Včera v 08:20

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Březnové plavání v bazénu Tyršova domu s Prahou 1

20. února 2024 v 11:39

Tradiční plavání s Prahou 1 se uskuteční 16. března od 14 hodin v bazénu Tyršova domu.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

RunCzech jde do jubilejní 30. sezony s řadou novinek

15. února 2024 v 10:22

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech vstupuje do své jubilejní 30. sezony a má pro rok 2024 velké plány. Očekává letos například přes 100 tisíc přihlášených závodníků. I proto navýšil kapacitu pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než...

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Další články
Nahoru