Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím
Ilustrační foto: archiv

Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím

Pražský magistrát chce v příštím roce na grantech na podporu sportu a tělovýchovy vydat 388 milionů korun, což je meziročně o 35 milionů korun více. Vyplývá to z materiálu, který zkraje týdne schválili radní. Zájemci o grant mohou magistrátu zasílat své žádosti od 1. do 19. prosince letošního roku. Konečná částka, kterou město na sportovní granty vydá, bude záviset na konečné podobě rozpočtu na rok 2023, který schválí zastupitelé.

Pražští radní v pondělí schválili návrh na vyhlášení Programu podpory sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze pro rok 2023. Cílem je zlepšování podmínek pro rozvoj pražského sportu. Předpokládaná výše finančních prostředků je stanovena na 388 milionů korun. S ohledem na rostoucí ceny energií je oproti loňsku navýšen objem finančních prostředků alokovaných na provoz sportovišť o 35 milionů korun.

 „Od roku 2020 jsme program podpory sportu nastavili tak, aby byl transparentní a férový. Většina pražských sportovních svazů si může sama spočítat, na jakou částku budou mít v grantovém řízení na další roky nárok,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti). 

Program je vyhlášen hned v několika oblastech: Systémový rozvoj sportu dětí a mládeže, Investice do sportovního zařízení, Provoz sportovního zařízení, Sportovní akce, Sport pro všechny, Sportovní činnost handicapovaných a Stroje a sportovní potřeby. 

„Základním kritériem pro rozdělování grantů zůstává velikost sportující mládežnické základny tak, abychom odpovídajícím způsobem podpořili jak velké, tak malé sporty. Podmínkou pro úspěšné žadatele o podporu sportovních akcí je, aby nastavili stejně vysoké prize money a odměnu za účast pro muže a ženy,” doplnil radní Šimral. 

Celkový objem schválených peněžních prostředků vyčleněných na financování programu bude stanoven v rámci schváleného rozpočtu hlavního města pro rok 2023. Lhůta pro podání grantové žádosti je od 1. do 19. prosince. 

 „A zase skoro s křížkem po funuse. V momentě, kdy se nám některá sportoviště už definitivně zavřela, přijde hlavní město konečně s pomocí. Ale aspoň že tak. Hlavně musí být pomoc rychlá. Náš zastupitel Stanislav Nekolný na to upozorňuje už měsíce. Dosud skoro už bývalé vedení Prahy nedělalo nic. Teď je potřeba jednat rychle,“ sdělil předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.


Autor: puc

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

Další články
Nahoru