Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím
Ilustrační foto: archiv

Praha chce dát v roce 2023 na sportovní granty 388 milionů, je to více kvůli dražším energiím

Pražský magistrát chce v příštím roce na grantech na podporu sportu a tělovýchovy vydat 388 milionů korun, což je meziročně o 35 milionů korun více. Vyplývá to z materiálu, který zkraje týdne schválili radní. Zájemci o grant mohou magistrátu zasílat své žádosti od 1. do 19. prosince letošního roku. Konečná částka, kterou město na sportovní granty vydá, bude záviset na konečné podobě rozpočtu na rok 2023, který schválí zastupitelé.

Pražští radní v pondělí schválili návrh na vyhlášení Programu podpory sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze pro rok 2023. Cílem je zlepšování podmínek pro rozvoj pražského sportu. Předpokládaná výše finančních prostředků je stanovena na 388 milionů korun. S ohledem na rostoucí ceny energií je oproti loňsku navýšen objem finančních prostředků alokovaných na provoz sportovišť o 35 milionů korun.

 „Od roku 2020 jsme program podpory sportu nastavili tak, aby byl transparentní a férový. Většina pražských sportovních svazů si může sama spočítat, na jakou částku budou mít v grantovém řízení na další roky nárok,” uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral (Piráti). 

Program je vyhlášen hned v několika oblastech: Systémový rozvoj sportu dětí a mládeže, Investice do sportovního zařízení, Provoz sportovního zařízení, Sportovní akce, Sport pro všechny, Sportovní činnost handicapovaných a Stroje a sportovní potřeby. 

„Základním kritériem pro rozdělování grantů zůstává velikost sportující mládežnické základny tak, abychom odpovídajícím způsobem podpořili jak velké, tak malé sporty. Podmínkou pro úspěšné žadatele o podporu sportovních akcí je, aby nastavili stejně vysoké prize money a odměnu za účast pro muže a ženy,” doplnil radní Šimral. 

Celkový objem schválených peněžních prostředků vyčleněných na financování programu bude stanoven v rámci schváleného rozpočtu hlavního města pro rok 2023. Lhůta pro podání grantové žádosti je od 1. do 19. prosince. 

 „A zase skoro s křížkem po funuse. V momentě, kdy se nám některá sportoviště už definitivně zavřela, přijde hlavní město konečně s pomocí. Ale aspoň že tak. Hlavně musí být pomoc rychlá. Náš zastupitel Stanislav Nekolný na to upozorňuje už měsíce. Dosud skoro už bývalé vedení Prahy nedělalo nic. Teď je potřeba jednat rychle,“ sdělil předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.


Autor: puc

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Další články
Nahoru