dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní
Ilustrační foto: archiv

Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní

Praha chce spolupracovat s Berlínem a Vídní na společné propagaci na veletrzích mimo Evropu, například v Asii. Cílem je zefektivnit prezentaci těchto měst. Společný postup by měl začít fungovat od roku 2019 a zodpovědnými za něj budou turistické informační služby. Za Prahu má jednat Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba).

„Chceme, abychom se společně zastupovali a efektivně vynakládali prostředky na prezentaci na trzích mimo Evropu, například v Asii. Jde o tři města, která k sobě mají historicky i kulturně blízko," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Pokud se bude konat například v Asii či Jižní Americe veletrh, města by se domluvila, které z nich by na něm všechna tři zastupovalo. Podle Wolfa se tím sníží mj. náklady na prezentaci Prahy a zároveň by to mělo přilákat turisty, kteří by původně cestovali pouze do Vídně či Berlína a naopak. Konkrétní detaily dohody vyjednají informační kanceláře.

Praha je v současné chvíli domluvena s Vídní a nyní se chystá na jednání se zástupci Berlína. Dohoda by měla být hotova v prvním čtvrtletí roku 2017, naplno by pak spolupráce měla fungovat nejpozději od roku 2019. „Veletrhy se domlouvají na dlouho dopředu, proto tento termín," řekl Wolf.

V Praze letos přibylo turistů zejména z Německa, Polska, Slovenska a Jižní Koreje. Evropané tvoří v metropoli dvě třetiny zahraničních návštěvníků. V 1. pololetí se v hlavním městě ubytovalo rekordních 3 136 081 turistů. Hranice tří milionů hostů byla v pololetí překonána vůbec poprvé. Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru