dnes
Středa - zatazeno
32°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
33°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
27°C
Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní
Ilustrační foto: archiv

Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní

Praha chce spolupracovat s Berlínem a Vídní na společné propagaci na veletrzích mimo Evropu, například v Asii. Cílem je zefektivnit prezentaci těchto měst. Společný postup by měl začít fungovat od roku 2019 a zodpovědnými za něj budou turistické informační služby. Za Prahu má jednat Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba).

„Chceme, abychom se společně zastupovali a efektivně vynakládali prostředky na prezentaci na trzích mimo Evropu, například v Asii. Jde o tři města, která k sobě mají historicky i kulturně blízko," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Pokud se bude konat například v Asii či Jižní Americe veletrh, města by se domluvila, které z nich by na něm všechna tři zastupovalo. Podle Wolfa se tím sníží mj. náklady na prezentaci Prahy a zároveň by to mělo přilákat turisty, kteří by původně cestovali pouze do Vídně či Berlína a naopak. Konkrétní detaily dohody vyjednají informační kanceláře.

Praha je v současné chvíli domluvena s Vídní a nyní se chystá na jednání se zástupci Berlína. Dohoda by měla být hotova v prvním čtvrtletí roku 2017, naplno by pak spolupráce měla fungovat nejpozději od roku 2019. „Veletrhy se domlouvají na dlouho dopředu, proto tento termín," řekl Wolf.

V Praze letos přibylo turistů zejména z Německa, Polska, Slovenska a Jižní Koreje. Evropané tvoří v metropoli dvě třetiny zahraničních návštěvníků. V 1. pololetí se v hlavním městě ubytovalo rekordních 3 136 081 turistů. Hranice tří milionů hostů byla v pololetí překonána vůbec poprvé. Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka.


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

20. srpna 2018 v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru