dnes
Pondělí - oblacno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní
Ilustrační foto: archiv

Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní

Praha chce spolupracovat s Berlínem a Vídní na společné propagaci na veletrzích mimo Evropu, například v Asii. Cílem je zefektivnit prezentaci těchto měst. Společný postup by měl začít fungovat od roku 2019 a zodpovědnými za něj budou turistické informační služby. Za Prahu má jednat Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba).

„Chceme, abychom se společně zastupovali a efektivně vynakládali prostředky na prezentaci na trzích mimo Evropu, například v Asii. Jde o tři města, která k sobě mají historicky i kulturně blízko," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Pokud se bude konat například v Asii či Jižní Americe veletrh, města by se domluvila, které z nich by na něm všechna tři zastupovalo. Podle Wolfa se tím sníží mj. náklady na prezentaci Prahy a zároveň by to mělo přilákat turisty, kteří by původně cestovali pouze do Vídně či Berlína a naopak. Konkrétní detaily dohody vyjednají informační kanceláře.

Praha je v současné chvíli domluvena s Vídní a nyní se chystá na jednání se zástupci Berlína. Dohoda by měla být hotova v prvním čtvrtletí roku 2017, naplno by pak spolupráce měla fungovat nejpozději od roku 2019. „Veletrhy se domlouvají na dlouho dopředu, proto tento termín," řekl Wolf.

V Praze letos přibylo turistů zejména z Německa, Polska, Slovenska a Jižní Koreje. Evropané tvoří v metropoli dvě třetiny zahraničních návštěvníků. V 1. pololetí se v hlavním městě ubytovalo rekordních 3 136 081 turistů. Hranice tří milionů hostů byla v pololetí překonána vůbec poprvé. Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Dnes v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Dnes v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Dnes v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru