dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní
Ilustrační foto: archiv

Praha chce být ve světě propagována společně s Berlínem a Vídní

Praha chce spolupracovat s Berlínem a Vídní na společné propagaci na veletrzích mimo Evropu, například v Asii. Cílem je zefektivnit prezentaci těchto měst. Společný postup by měl začít fungovat od roku 2019 a zodpovědnými za něj budou turistické informační služby. Za Prahu má jednat Prague City Tourism (dříve Pražská informační služba).

„Chceme, abychom se společně zastupovali a efektivně vynakládali prostředky na prezentaci na trzích mimo Evropu, například v Asii. Jde o tři města, která k sobě mají historicky i kulturně blízko," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Pokud se bude konat například v Asii či Jižní Americe veletrh, města by se domluvila, které z nich by na něm všechna tři zastupovalo. Podle Wolfa se tím sníží mj. náklady na prezentaci Prahy a zároveň by to mělo přilákat turisty, kteří by původně cestovali pouze do Vídně či Berlína a naopak. Konkrétní detaily dohody vyjednají informační kanceláře.

Praha je v současné chvíli domluvena s Vídní a nyní se chystá na jednání se zástupci Berlína. Dohoda by měla být hotova v prvním čtvrtletí roku 2017, naplno by pak spolupráce měla fungovat nejpozději od roku 2019. „Veletrhy se domlouvají na dlouho dopředu, proto tento termín," řekl Wolf.

V Praze letos přibylo turistů zejména z Německa, Polska, Slovenska a Jižní Koreje. Evropané tvoří v metropoli dvě třetiny zahraničních návštěvníků. V 1. pololetí se v hlavním městě ubytovalo rekordních 3 136 081 turistů. Hranice tří milionů hostů byla v pololetí překonána vůbec poprvé. Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru